Invinsi categoric sub Pietricica

Magazin Salajean 27 februarie 2008 0

Phoenix Simleu Silvaniei a fost invinsa categoric luni dupa-masa de VCM LPS Piatra Neamt, pe terenul acesteia, cu scorul de 3 – 0. La meciul de la Piatra Neamt echipa nu a fost insotita de antrenorii Octavian Basti si Mircea Abraham, simleuanii avandu-l ca si coordonator pe directorul tehnic, Teofil Chis. Acesta ne-a precizat ca jucatorii simleuani au evoluat destul de bine in primul set, cand egalitatea a persistat o buna parte din set, insa gazdele s-au desprins pe final si s-au impus cu scorul de 25 – 18. Silaghi si compania au incercat sa faca o surpriza si in setul al doilea, insa au fost opriti la 17. Setul al treilea s-a jucat intr-o singura directie, echipa din Simleu reusind sa acumuleze doar 13 puncte. Meciul de luni a fost o restanta din campionat. Ieri, dupa inchiderea editiei, Phoenix Simleu Silvaniei a sustinut meciul tur din Cupa Romaniei impotriva formatiei nemtene, iar azi va avea loc partida retur.

Phoenix Simleu Silvaniei: Visovan, Munteanu, Stoica, Tarle, Silaghi si Holhos – libero. Au mai evoluat: Negrean, Ilies, Mitranescu si Mascovitz.