Invinse sub Feleac

Magazin Salajean 14 septembrie 2007 0

Dupa evolutia foarte buna din meciul cu HCM Roman, handbalistele zalauance au pierdut la o diferenta de cinci goluri partida de miercuri cu clujencele de la Jolidon

U Jolidon Cluj – HC Zalau 31 – 26 (15 – 10)

Formatia pregatita de Sorin Radulescu a intalnit miercuri, la Cluj, formatia locala U Jolidon, intr-un meci contand pentru etapa a IV-a a Ligii Nationale de handbal feminin. Din pacate, handbalistele antrenate de Gheorghe Covaiu nu au cedat in fata formatiei zalauane, chiar daca inceputul de meci a fost echilibrat. La jumatatea primei reprize tabela arata scorul de 6 – 4 pentru gazde, insa finalul primei parti le-a gasit pe clujence cu cinci goluri in avantaj. Crap si compania au iesit de la vestiare mult mai motivate decat in prima repriza, reusind sa reduca handicapul la doua goluri. Insa, pe fondul unor greseli individuale in tabara zalauana, Jolidonul a revenit si s-a impus in final la o diferenta de cinci goluri. De mentionat faptul ca, la scorul de 18 – 16 in minutul 40, HC Zalau a ratat doua atacuri in superioritate numerica, pentru ca, in minutul 50, sa se inregistreze cea mai mare diferenta de scor a partidei, 28 – 19. Cea mai buna marcatoare pentru HC Zalau a fost Georgiana Coadalata, cu 8 reusite, insa trebuie evidentiat si jocul Mihaelei Ivan, care a punctat de 7 ori din actiune.

Inecati-le!

Pentru a reveni din zona periculoasa a clasamentului, HC Zalau va trebui sa invinga Tomis Constanta.

duminica, ora 11, Sala Sporturilor Zalau

HC Zalau – Tomis Constanta

Handbalistele de la HC Zalau vor trebui sa repete duminica evolutia buna avuta in meciul cu HCM Roman si sa obtina o noua victorie impotriva echipei Tomis Constanta pentru a urca din nou cateva pozitii in clasament. O victorie in partida cu gruparea de la malul mari ar fi benefica si pentru moralul echipei, avand in vedere ca urmeaza partide extrem de dificile pentru HC Zalau.