Invinse sub Feleac

Magazin Salajean 29 septembrie 2008 0

U Jolidon Cluj – HC Zalau 30 – 23 (14 – 10)

Gruparea de la poalele Magurii nu a reusit sa castige partida sustinuta ieri dimineata, la Cluj-Napoca, in fata echipei locale, Universitatea Jolidon. Holhos si compania au rezistat pana in minutul 17, cand tabela arata scorul de 6 – 6, dupa care clujencele au inceput sa se distanteze, iar scorul pauzei a devenit 14 – 10. Zalauancele s-au mai apropiat in minutul 45 la doua goluri (20 – 18), insa au urmat doua eliminari in tabara noastra, moment in care gazdele s-au distantat din nou. Cele mai bune evolutii din echipa zalauana le-au avut Georgiana Coadalata si portarul Mirela Nichita. In etapa viitoare, HC Zalau va evolua tot in deplasare, urmand sa intalneasca Rulmentul Brasov. Meciul va avea loc in devans, maine, de la ora 16. Cea mai buna marcatoare pentru HC Zalau a fost Georgiana Coadalata, care a inscris sapte goluri, fiind urmata de Dana Babeanu, cinci goluri, Adriana Holhos, patru goluri, Mihaela Ivan, trei goluri, Alina Czeczi, doua goluri si Mihaela Teodorescu, un gol.