Inca nu jucam cum trebuie

Magazin Salajean 13 februarie 2007 0

Formatia feminina de handbal HC Zalau a obtinut la finalul saptamanii trecute o victorie extrem de importanta in fata echipei Rapid CFR Bucuresti, invingand cu scorul de 27 – 24. Chiar daca inceputul de joc a fost sub asteptari, Crap si compania au relansat partida in minutul opt, cand au marcat primul gol. Prima parte a meciului s-a incheiat la egalitate (12 – 12). In repriza a doua s-a mers cap la cap pana in minutul 40, cand zalauancele au inceput sa se distanteze. Scorul final a fost 27 – 24 pentru formatia din Zalau. Cu toate acestea, antrenorul Ioan Gherhardt a afirmat dupa meci ca fetele sale nu practica inca jocul pe care acesta si l-ar dori. Le lipseste inca curajul in aruncarile de la noua metri. Daca valorificau toate ocaziile pe care le-au avut, diferenta de la final era mult mai mare. In acest moment, barajul este inevitabil si va trebui sa introducem in teren in urmatoarele partide de campionat si jucatoarele care au evoluat mai putin, pentru a avea meciuri in picioare. Una peste alta, este bine ca am obtinut aceasta victorie, ne-a declarat antrenorul zalauan. In acest moment, HC Zalau a urcat pe locul 11 in clasamentul Ligii Nationale, insa, mai trebuie sa urce un loc pentru a evita barajul.