In grafic pentru turneul semifinal

Magazin Salajean 6 februarie 2008 0

In grafic pentru turneul semifinalEchipa de volei (juniori III) de la Clubul Sportiv Scolar Zalau a participat la finalul saptamanii trecute la primul turneu de sala din cadrul fazei a III-a a Campionatului National. Elevii pregatiti de Marin Silaghi au intalnit echipa organizatoare a turneului, CSS Caransebes si CSS LAPI Dej. Formatia dejeana era considerata favorita acestui turneu, iar batalia pentru locul doi, care permite calificarea in turneul semifinal, urma sa se dea intre CSS Caransebes si CSS Zalau. Duelul a fost castigat fara probleme de voleibalistii zalauani, care au invins formatia organizatoare cu scorul de 3 – 0. Predescu si compania au fost la un pas de a produce surpriza si in meciul cu CSS LAPI Dej. Dupa ce au pierdut la limita primul set, zalauanii au avut un avans de 11 puncte in setul doi si trei mingi de set, dar in final au pierdut la limita si acest set. Scorul final al meciului a fost 3 – 0 pentru echipa din Dej. Prin victoria obtinuta in fata echipei gazda, CSS Zalau ocupa, dupa primul turneu, locul doi in aceasta serie, avand sanse reale de calificare in turneul semifinal. Ultima faza inaintea turneului semifinal va avea loc peste doua saptamani, cand este programat la Dej al II-lea turneu de sala. \Dejul este o echipa valoroasa, greu de invins. Important este ca am reusit sa invingem echipa gazda, iar acum avem sanse foarte mari sa ne calificam in turneul semifinal\, a declarat antrenorul echipei, Marin Silaghi, care este si directorul CSS Zalau.

Lotul CSS Zalau: Stefan Tomas, Felician Sabau, Pantea Constantin, Andrei Alexa, Kis Gabriel, Mihai Ciupe, Radu Predescu, Meisaros Razvan, Ciprian Puscas, Gheorghe Purcar, Bogdan Dume si Cristian Zaha. Antrenor: Marin Silaghi.