Gloria Bobota a rezistat doar o repriza in fata liderului

Magazin Salajean 23 septembrie 2008 0

Gloria Bobota a rezistat doar o repriza in fata lideruluiFormatia din Bobota a refuzat sa continue dupa pauza meciul de pe teren propriu cu FC Silvania II, cand scorul era 11 – 1 in favoarea liderului

Liga a IV-a Salaj de fotbal a programat la finalul saptamanii trecute etapa a V-a din cadrul turului. Cea mai mare diferenta de scor s-a inregistrat la partida dintre Gloria Bobota si FC Silvania II Simleu Silvaniei, in care oaspetii au avut inca de la pauza un avantaj de zece goluri. Acest lucru i-a determinat pe jucatorii gazda sa nu mai intre pe teren si in partea a doua a intalnirii. Tot in etapa de la finalul saptamanii trecute au mai avut loc doua meciuri, in care s-au impus oaspetii. Cel dintre Unirea Hereclean si Rapid Jibou, in care jibouanii au castigat cu corul de 7 – 0 si partida dintre Gloria Meseseni si Favorit Crasna, in care echipa pregatita de Calin Pop s-a impus cu scorul de 2 – 0.

Rezultatele complete si marcatorii:

Gloria Meseseni – Favorit Crasna 0 – 2, juniori 2 – 7

Au marcat: Stana (min. 40), Vasvari (min. 75)

Unirea Hereclean – Rapid Jibou 0 – 7, juniori 0 – 3

Au marcat: Ciobanu (min. 22), Cretu (min. 19, autogol), Teglas (min. 40, 70), Roja (min. 45), Moldovan (min. 72), Turcas (min. 90)

AS Chiesd – Somesul Ileanda 3 – 2, juniori 1 – 10

Au marcat: Chis (min. 2), Arghilean (min. 4), Jula (min. 24), respectiv Suciu (min. 10), Noje (min. 74)

Dumbrava Galgau – Real Criseni 7 – 0, juniori 0 – 6

Au marcat: I. Fazacas (min. 16), Sos (min. 29), V. Fazacas (min. 20), Chira (min. 33, 43, 50), Muresan (min. 53)

Gloria Bobota – FC Silvania II 1 – 11, juniori 3 – 1

Au marcat: Dragan (min. 38), respectiv Simioanca (min. 5, 23) Borz (min. 8, 15), Ulmeanu (min. 11, 20, 31), Muntean (min. 17, 35, 41, 44)

AS Venus Maeriste – Rapid Zimbor 5 – 2, juniori 0 – 3

Au marcat: Chis (min. 4, 77, 90+3), Rus (min. 25), Ardelean (min. 90+1), respectiv Burz (min. 22), Maghiari (min. 68)

CS Barcaul Nusfalau – AS Logistic Zalau 4 – 1, juniori 7 – 1

Au marcat: Tus (min. 49), Orban (min. 57), Mosincat (min. 70), Lakatos (min. 86), respectiv Pece (min. 26).