Gloria Bobota a obţinut prima victorie a sezonului

Etapa a VIII-a a Ligii a IV-a de fotbal a adus şi primul succes din actualul sezon pentru Gloria Bobota. Formaţia condusă de Gheorghe Blăjan a dispus la limită, scor 3 – 2, pe teren propriu, de Meseşul Treznea, după ce la pauză scorul era egal, 1 – 1.
CS Barcău Nuşfalău a înregistrat scorul etapei, câştigând cu 7 – 0 întâlnirea cu CS Crasna, după ce la pauză tabela arăta 3 – 0 în favoarea gazdelor.
Benfica Ileanda s-a impus la limită pe teren propriu, 1 – 0 în disputa cu Cetatea Almaşu.
AS Chieşd a urcat pe locul trei după victoria cu 5 – 3 în faţa formaţiei Rapid Jibou.
Sportul Şimleu s-a apropiat la un punct de Dumbrava Gâlgău, după ce s-a impus în faţa acesteia cu scorul de 2 – 0, pe teren propriu.
Rezultatele complete şi marcatorii:
CS Barcău Nuşfalău – CS Crasna 7 – 0, 2 – 0 la juniori
Au marcat: Boska (min. 33, 45+1, 90+2), Lakatos (min. 42), Orban (min. 59 şi 80), Ignat (min. 63)
Gloria Bobota – Meseşul Treznea 3 – 2, 3 – 1 la juniori
Au marcat: Varga (min. 6), Stana (min. 64), Uszkai (min. 84), respectiv Iacob (min. 26), Cozac (min. 83)
Benfica Ileanda – Cetatea Almaşu 1 – 0, 3 – 0 la juniori, neprezentare echipa din Almaşu
A marcat: Stana (min. 35)
Sportul Şimleu – Dumbrava Gâlgău 2 – 0, juniori 2 – 1
Au marcat: Sabău (min. 9), Tătar (min. 44)
AS Chieşd – Rapid Jibou 5 – 3, 1 – 2 la juniori
Cătană (min. 35), Arghilean (min. 41), Lăcătuş (min. 51, 65), Moşincat (min. 76), respectiv Rus (min. 73, 90)+2, Muntean (min. 86).
1. Flacăra Halmăşd 7 6 0 1 31 – 6 18p
2. CS Barcău Nuşfalău 7 6 0 1 26 – 5 18p
3. AS Chieşd 8 4 2 2 25 – 20 14p
4. Rapid Jibou 7 4 1 2 20 – 12 13p