Gloria Bistrita nu a miscat in fata juniorilor B de la FC Zalau

Magazin Salajean 16 mai 2007 0

Campionatul National de fotbal la juniori republicani a continuat la finele saptamanii trecute cu etapa a XXX-a, in care juniorii A si B de la FC Zalau au intalnit in deplasare Gloria Bistrita. Juniorii A, antrenati de Calin Pop si Paul Georgescu, au pierdut cu scorul de 5 – 1. Echipa de juniori B, pregatita de Zoli Ardelean, a invins fara probleme, cu scorul de 2 – 0, avand si un gol anulat. Primul gol al meciului a venit in minutul 23, care a sutat perfect in coltul lung, dupa o combinatie pe partea stanga. Cu noua minute inainte de fluierul final, Gaidos a executat foarte bine o lovitura libera de pe partea dreapta, iar Garbouan, cu capul, a trimis mingea in plasa. Tot in deplasare la Bistrita, insa la Juventus, a evoluat si Mobila Simleu, insa ambele echipe de juniori au pierdut cu scorurile de 8 – 0, respectiv 3 – 0. In etapa de azi, FC Zalau va intalni pe teren propriu CFR Cluj, in timp ce Mobila Simleu va primi vizita Scolii de Fotbal Viorel Moldovan.