Georgiana Popan si Kiss Botond au castigat Nationalele de Qwan Ki Do

Magazin Salajean 10 mai 2007 0

Bacaul a gazduit la finalul saptamanii trecute Campionatele Nationale de Qwan Ki Do rezervate copiilor si juniorilor. La acest concurs au participat peste 250 de sportivi de la 22 de cluburi din tara. Dintre sportivii de la CS Long Dau Simleu Silvaniei, cele mai bune evolutii le-au avut Georgiana Popan, care a castigat medalia de aur la categoria Thao Quyen, varsta 9 – 11 ani, feminin si Kiss Botond, a carui medalie a avut aceeasi culoare la categoria Thao Quyen, varsta 6 – 9 ani, masculin. Tot la aceasta proba, Cristian Popan a ocupat pozitia a patra, Razvan Chis, locul 13 si Sergiu Chis, locul 16, iar la feminin, Ioana Chis, locul 7 si Alexandra Pop, locul 15. Tot la feminin, insa la categoria 11 – 13 ani (grade rosii), Denisa Chis a obtinut locul 5, in timp ce la masculin (centuri violete) Keseru Szabolcs s-a clasat pe pozitia a 13-a. La categoria 13 – 16 ani, Rares Opris a ocupat locul 19 la Thao Quyen (lupta imaginara), iar la Song Dau (lupta competitionala) a obtinut medalie de bronz. Tot la Song Dau, echipa formata din Georgiana Popan (cpt.), Denisa Chis, Ioana Chis si Alexandra Pop a obtinut locul doi in grupa intai.