Foarte aproape de o revansa

Magazin Salajean 5 februarie 2007 0

Chiar daca au intalnit un adversar mult mai incomod decat U Cluj, voleibalistii de la Remat au avut sambata dupa – amiaza o evolutie mult mai buna decat in urma cu o saptamana, cand au pierdut pe teren propriu in fata clujenilor cu scorul de 1 – 3. Trupa antrenata de Robert Tvardochlib a intalnit sambata, la Bucuresti, Steaua, formatie in fata careia a pierdut in meciul tur, de pe teren propriu, cu scorul de 1 – 3. Chiar si fara Briscan, care nu a putut face deplasarea din cauza unei fisuri la deget, voleibalistii zalauani au reusit sa se impuna in primul set cu scorul de 23 – 25. A urmat setul doi, pe care si l-au adjudecat stelistii, cu scorul de 25 – 17. Kovacs si compania s-au impus din nou in setul trei, cu scorul de 22 – 25. Stelistii au echilibrat situatia dupa setul patru, in care s-au impus cu scorul de 25 – 17. A urmat setul decisiv, in care zalauanii au fost la un pas de a se impune, insa, patru atacuri consecutive ratate, le-au dat posibilitatea ros – albastrilor sa castige cu scorul de 15 – 10. VM Remat CSS Zalau va evolua azi, de la ora 14, impotriva echipei Dinamo, intr-un meci ce se va disputa in devans, contand pentru etapa a XVII-a.

VM Remat CSS Zalau: Ghimes, Kovacs, Sanduta, Onute, Todoran, Verdes si Calin – libero. Au mai evoluat: Stoian, Macicasan si Cristudor. Antrenor: Robert Tvardochlib.