Florin Vasvari nu mai este la FC Zalau

Magazin Salajean 18 februarie 2008 0

Dupa ce a ramas in urma cu ceva vreme fara fundasul Cristian Crisan, echipa antrenata de Marius Pasca s-a despartit zilele trecute si de Florin Vasvari. Aici insa, situatia este putin diferita, fiindca ambele parti au cazut de comun acord sa rezilieze contractul. Am incheiat contractul de comun acord. nu avea rost sa il mai tinem la echipa daca el nu a mai vrut. Este liber de contract si poate pleca la orice echipa, a afirmat Marius Pasca.

FC Zalau a sustinut la finalul saptamanii trecute un meci de verificare impotriva echipei Somesul Satu Mare. Partida s-a incheiat la egalitate, scor 2 – 2, dupa ce zalauanii au fost egalati in ultimul minut de joc. Pentru FC Zalau au marcat Gabriel Craciun, in minutul 10, si Adrian Farcas, in minutul 28. Satmarenii au redus din handicap in minutul 7, din lovitura de pedeapsa, iar in minutul 90 eu restabilit egalitatea. Urmatorul amical pentru echipa patronata de Ioan Morar ar putea avea loc miercuri, la Carei, impotriva echipei locale, Victoria.

FC Zalau: Notigan – Blaga, Toma, Munteanu, Negrean, Oros, Craciun, Maior, Pop si Farcas. Au mai evoluat: Dragos – Roja, Chis, Ghile si Ignat.