Flacăra Halmăşd preia fotoliul de lider

Marius Morar 10 septembrie 2012 0
Flacăra Halmăşd preia fotoliul de lider

Liga a IV-a de fotbal a continuat duminică, cu etapa a II-a, rundă la finalul căreia fotoliul de lider a fost preluat de Flacăra Halmăşd, echipă ce a dispus, pe teren propriu, cu scorul de 5 – 2 de AS Chieşd, după ce scorul pauzei era egal, 1 – 1.
Pe poziţia secundă a urcat CS Barcău Nuşfalău, jucătorii antrenaţi de Adrian Damian câştigând cu scorul de 2 – 0 în faţa celor de la Dumbrava Gâlgău.
Gloria Bobota şi Favorit Crasna au terminat la egalitate, 2 – 2, tot la egalitate, 1 – 1 încheindu-se şi prima parte.
Remiză şi în duelul dintre Cetate Almaşu şi Sportul Şimleu, cele două formaţii terminând la egalitate, 1 – 1.
Surpriza etapei s-a înregistrat la Treznea, unde Meseşul din localitate a pierdut cu 3 – 1 în faţa celor de la Benfica Ileanda.
Rezultatele complete şi marcatorii:
CS Barcău Nuşfalău – Dumbrava Gâlgău 2 – 0, juniori 3 – 1
A marcat: Boşca (min. 11 şi 84)
Gloria Bobota – CS Crasna 2 – 2, juniori 5 – 2
Au marcat: Chiş (min. 36), Gorgan (min. 87), respectiv Bulz (min. 37), Szigyarto (min. 50)
Cetate Almaşu – Sportul Şimleu 1 – 1, juniori 1 – 2
Au marcat: Potra (min. 88), respectiv Şimon (min. 82)
Flacăra Halmăşd – AS Chieşd 5 – 2, juniori 1 – 5
Au marcat: Moşincat (min. 9, 85), Gheţi (min. 51, 57), Ulmeanu (min. 78), respectiv Cătană (min. 13), Lingurar (min. 63)
Meseşul Treznea – Benfica Ileanda 1 – 3, juniori 3 – 3
Au marcat: Adolean (min. 74), respectiv Duma (min. 31), Mateşan (min. 57), Ciurar (min. 76)
Rapid Jibou a stat.
Etapa viitoare, duminică 16.09.2012: Cetate Almaşu – Rapid Jibou, CS Barcău Nuşfalău – AS Chieşd, Benfica Ileanda – Dumbrava Gâlgău, Sportul Şimleu – Gloria Bobota, Meseşul Treznea va sta. Meciurile de juniori sunt programate de la ora 15, iar cele de seniori, de la ora 17. Partida dintre CS Crasna şi Flacăra Halmăşd va avea loc sâmbătă, de la ora 12 partida de seniori, iar de la ora 14 cea de juniori.
Clasament:
1. Flacăra Halmăşd 2 2 0 0 9 – 2 6p
2. CS Barcău Nuşfalău 2 2 0 0 6 – 3 6p
3. Cetate Almaşu 2 1 1 0 3 – 2 4p
4. Rapid Jibou 1 1 0 0 5 – 0 3p
5. Benfica Ileanda 2 1 0 1 6 – 5 3p
6. Gloria Bobota 2 0 2 0 3 – 3 2p
7. CS Crasna 2 0 1 1 3 – 4 1p
8. AS Chieşd 2 0 1 1 3 – 6 1p
9. Sportul Şimleu 2 0 1 1 1 – 5 1p
10. Dumbrava Gâlgău 1 0 0 1 0 – 2 0p
11. Meseşul Treznea 2 0 0 2 1 – 8 0p

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »