FC Zalău va debuta în noul sezon pe terenul unei nou-promovate (Vezi programul complet al turului)

Marius Morar 13 august 2012 0
FC Zalău va debuta în noul sezon pe terenul unei nou-promovate (Vezi programul complet al turului)

Federaţia Română de Fotbal a dat publicităţii programul complet din cele şase serii ale Ligii a III-a de fotbal, pentru sezonul 2012 – 2013. Repartizată pentru prima dată de la proomovarea în Liga a III-a în Seria a V-a, FC Zalău va avea un campionat destul de dificil atât din puncte de vedere al adversarilor, cât şi al deplasărilor. FC Hunedoara, Jiul Petroşani, Olimpia Satu Mare şi Seso Câmpia Turzii sunt, alături de FC Zalău, favorite la ocuparea primului loc, la finalul campionatului.

Primul meci pentru formaţia pregătită de Paşca şi Oros este programat pe terenul nou-promovatei Plimob Sighetul Marmaţiei, echipă ce a învins la baraj reprezentanta Sălajului, Flacăra Halmăşd.

Programul complet al turului:

Etapa I

Unirea Dej – Seso

Şoimii Pâncota – Sănătatea

Plimob – FC Zalău

FC Hunedoara – Jiul Petroşani

Europa Alba Iulia – Olimpia Satu Mare

Unirea Floreşti – Naţional Sebiş

Tricolorul Alparea stă.

Etapa a II-a

Sănătatea – Unirea Dej

FC Zalău – Şoimii Pâncota

Jiul Petroşani – Plimob

Olimpia Satu Mare – Tricolorul Alparea

Naţional Sebiş – Europa Alba Iulia

Seso – Unirea Floreşti

FC Hunedoara stă.

Etapa a III-a

Sănătatea – Seso

Unirea Dej – FC Zalău

Şoimii Pâncota – Jiul Petroşani

FC Hunedoara – Olimpia Satu Mare

Tricolorul Alparea – Naţional Sebiş

Europa Alba Iulia – Unirea Floreşti

Plimob stă.

Etapa a IV-a

FC Zalău – Sănătatea

Jiul Petroşani – Unirea Dej

Olimpia Satu Mare – Plimob

Naţional Sebiş – FC Hunedoara

Unirea Floreşti – Tricolorul Alparea

Seso – Europa Alba Iulia

Şoimii Pâncota stă.

Etapa a V-a

FC Zalău – Seso

Sănătatea – Jiul Petroşani

Şoimii Pâncota – Olimpia Satu Mare

Plimob – Naţional Sebiş

FC Hunedoara – Unirea Floreşti

Tricolorul Alparea – Europa Alba Iulia

Unirea Dej stă.

Etapa a VI-a

Jiul Petroşani – FC Zalău

Olimpia Satu Mare – Unirea Dej

Naţional Sebiş – Şoimii Pâncota

Unirea Floreşti – Plimob

Europa Alba Iulia – FC Hunedoara

Seso – Tricolorul Alparea

Sănătatea stă.

Etapa a VII-a

Seso – Jiul Petroşani

Sănătatea – Olimpia Satu Mare

Unirea Dej – Naţional Sebiş

Şoimii Pâncota – Unirea Floreşti

Plimob – Europa Alba Iulia

FC Hunedoara – Tricolorul Alparea

FC Zalău stă.

Etapa a VIII-a

Olimpia Satu Mare – FC Zalău

Naţional Sebiş – Sănătatea

Unirea Floreşti – Unirea Dej

Europa Alba Iulia – Şoimii Pâncota

Tricolorul Alparea – Plimob

FC Hunedoara – Seso

Jiul Petroşani stă.

Etapa a IX-a

Jiul Petroşani – Olimpia Satu Mare

FC Zalău – Naţional Sebiş

Sănătatea – Unirea Floreşti

Unirea Dej – Europa Alba Iulia

Şoimii Pâncota – Tricolorul Alparea

Plimob – FC Hunedoara

Seso stă.

Etapa a X-a

Naţional Sebiş – Jiul Petroşani

Unirea Floreşti – FC Zalău

Europa Alba Iulia – Sănătatea

Tricolorul Alparea – Unirea Dej

FC Hunedoara – Şoimii Pâncota

Plimob – Seso

Olimpia Satu Mare stă.

Etapa a XI-a

Seso – Olimpia Satu Mare

Jiul Petroşani – Unirea Floreşti

FC Zalău – Europa Alba Iulia

Sănătatea – Tricolorul Alparea

Unirea Dej – FC Hunedoara

Şoimii Pâncota – Plimob

Naţional Sebiş stă.

Etapa a XII-a

Naţional Sebiş – Olimpia Satu Mare

Europa Alba Iulia – Jiul Petroşani

Tricolorul Alparea – FC Zalău

FC Hunedoara – Sănătatea

Plimob – Unirea Dej

Şoimii Pâncota – Seso

Unirea Floreşti stă.

Etapa a XIII-a

Seso – Naţional Sebiş

Olimpia Satu Mare – Unirea Floreşti

Jiul Petroşani – Tricolorul Alparea

FC Zalău – FC Hunedoara

Sănătatea – Plimob

Unirea Dej – Şoimii Pâncota

Europa Alba Iulia stă.

Etapa a XIV-a

Seso – Unirea Dej

Sănătatea – Şoimii Pâncota

FC Zalău – Plimob

Jiul Petroşani – FC Hunedoara

Olimpia Satu Mare – Europa Alba Iulia

Naţional Sebiş – Unirea Floreşti

Tricolorul Alparea stă.

Etapa a XV-a

Unirea Dej – Sănătatea

Şoimii Pâncota – FC Zalău

Plimob – Jiul Petroşani

Tricolorul Alparea – Olimpia Satu Mare

Europa Alba Iulia – Naţional Sebiş

Unirea Floreşti – Seso

FC Hunedoara stă.

Etapa a XVI-a

Seso – Sănătatea

FC Zalău – Unirea Dej

Jiul Petroşani – Şoimii Pâncota

Olimpia Satu Mare – FC Hunedoara

Naţional Sebiş – Tricolorul Alparea

Unirea Floreşti – Europa Alba Iulia

Plimob stă.

Etapa a XVII-a

Sănătatea – FC Zalău

Unirea Dej – Jiul Petroşani

Plimob – Olimpia Satu Mare

FC Hunedoara – Naţional Sebiş

Tricolorul Alparea – Unirea Floreşti

Europa Alba Iulia – Seso

Şoimii Pâncota stă.

Etapa a XVIII-a

Seso – FC Zalău

Jiul Petroşani – Sănătatea

Olimpia Satu Mare – Şoimii Pâncota

Naţional Sebiş – Plimob

Unirea Floreşti – FC Hunedoara

Europa Alba Iulia – Tricolorul Alparea

Unirea Dej stă.

Etapa a XIX-a

FC Zalău – Jiul Petroşani

Unirea Dej – Olimpia Satu Mare

Şoimii Pâncota – Naţional Sebiş

Plimob – Unirea Floreşti

FC Hunedoara – Europa Alba Iulia

Tricolorul Alparea – Seso

Sănătatea stă.

Etapa a XX-a

Jiul Petroşani – Seso

Olimpia Satu Mare – Sănătatea

Naţional Sebiş – Unirea Dej

Unirea Floreşti – Şoimii Pâncota

Europa Alba Iulia – Plimob

Tricolorul Alparea – FC Hunedoara

FC Zalău stă.

Etapa a XXI-a

FC Zalău – Olimpia Satu Mare

Sănătatea – Naţional Sebiş

Unirea Dej – Unirea Floreşti

Şoimii Pâncota – Europa Alba Iulia

Plimob – Tricolorul Alparea

Seso – FC Hunedoara

Jiul Petroşani stă.

Etapa a XXII-a

Olimpia Satu Mare – Jiul Petroşani

Naţional Sebiş – FC Zalău

Unirea Floreşti – Sănătatea

Europa Alba Iulia – Unirea Dej

Tricolorul Alparea – Şoimii Pâncota

FC Hunedoara – Plimob

Seso stă.

Etapa a XXIII-a

Jiul Petroşani – Naţional Sebiş

FC Zalău – Unirea Floreşti

Sănătatea – Europa Alba Iulia

Unirea Dej – Tricolorul Alparea

Şoimii Pâncota – FC Hunedoara

Seso – Plimob

Olimpia Satu Mare stă.

Etapa a XXIV-a

Olimpia Satu Mare – Seso

Unirea Floreşti – Jiul Petroşani

Europa Alba Iulia – FC Zalău

Tricolorul Alparea – Sănătatea

FC Hunedoara – Unirea Dej

Plimob – Şoimii Pâncota

Naţional Sebiş stă.

Etapa a XXV-a

Olimpia Satu Mare – Naţional Sebiş

Jiul Petroşani – Europa Alba Iulia

FC Zalău – Tricolorul Alparea

Sănătatea – FC Hunedoara

Unirea Dej – Plimob

Seso – Şoimii Pâncota

Unirea Floreşti stă.

Etapa a XXVI-a

Naţional Sebiş – Seso

Unirea Floreşti – Olimpia Satu Mare

Tricolorul Alparea – Jiul Petroşani

FC Hunedoara – FC Zalău

Plimob – Sănătatea

Şoimii Pâncota – Unirea Dej

Europa Alba Iulia stă.

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »