FC Zalau a rezistat numai o repriza in Dealul Florilor

Magazin Salajean 22 februarie 2007 0

Echipa antrenata de Marius Pasca a sustinut marti un meci de verificare impotriva formatiei FC Baia Mare. FC Zalau a avut o prima repriza reusita, in care Farcas si Bode au trecut pe langa deschiderea scorului, iar centralul Cristi Balaj le-a refuzat zalauanilor o lovitura de pedeapsa. Scorul era alb (0 – 0) dupa primele 45 de minute. In partea a doua, zalauanii au mentinut echilibrul pana in minutul 65, cand echipa maramureseana a marcat primul gol. Pana la fluierul final al arbitrului Balaj, echipa antrenata de Leo Grozavu si Florin Muresan a mai punctat de doua ori, scorul final devenind 3 – 0 pentru gazde. Echipa a evoluat bine pana la primirea primului gol. In partea a doua s-a vazut diferenta de pregatire fizica. Ei veneau dupa doua stagii de pregatire si era normal sa se vada aceasta diferenta. Insa, per ansamblu, sunt multumit de angajamentul jucatorilor, a spus la finalul meciului Marius Pasca. In partida de la Baia Mare, tehnicianul zalauan nu a putut conta pe patru jucatori de baza: Alexandru Pop, George Bumbut, Claudiu Murg si Marius Mandrut. FC Zalau va sustine urmatorul amical marti, cand va evolua in deplasare in fata formatiei U Cluj 1919.

FC Zalau: Notigan – Berbecar, F. Vasvari, Blaga, Negrean, Maior, G. Vasvari, Oros, Cosma, Farcas si Bode. Au mai evoluat: Dragos si Ignat.