FC Zalău a câştigat amicalul cu Nuşfalăul

Echipa pregătită de Călin Pop şi Cristian Oros a susţinut vineri după-amiază, pe Stadionul Municipal, primul meci de verificare din acest an, adversară fiind CS Barcău Nuşfalău, formaţie aflată pe locul patru în Liga a IV-a de fotbal. FC Zalău s-a impus cu scorul de 2 – 0, însă, având în vedere numărul mare de jucători pe care îl au la dispoziţie cei doi tehnicieni, aceştia au trimis în teren două echipe diferite în cele două reprize. După ce a trimis mingea în bară şi a mai irosit o ocazie imensă prin Gabriel Ţiriac, FC Zalău a reuşit să deschidă scorul după aproximativ o jumătate de oră de joc, prin Octavian Cîrjan, fost jucător la Liberty Salonta. Şi Nuşfalăul a încercat să pună de câteva ori în pericol poarta formaţiei gazdă, dar fără rezultat pe tabelă.

În partea secundă, zălăuanul Alexandru Pop a majorat avantajul, înscriind pentru 2 – 0.
În zilele următoare, FC Zalău va mai susţine o partidă amicală, foarte probabil împotriva liderului din Liga a IV-a, Sportul Şimleu.
FC Zalău (repriza I): Cristian Man – Vlad Lung, Remus Varodi, Cosmin Cosma, Viorel Ionaşcu, Paul Chiş, Daniel Bogman, Ionuţ Colcescu, Gabriel Ţiriac, Octavian Cîrjan şi Andrei Lăcătuş.
FC Zalău (repriza a II-a): Edgars Portnojs – Raul Silaghi, Mihai Gui, Sebastian Moroti, Radu Marian, Daniel Supuran, Mihai Cherecheş, Vasile Petroiu, Mihai Pocol, Alexandru Pop şi Cătălin Meseşan. Au mai evoluat: Andrei Ghiuruţan, Marin Gliguţă şi Darius Varga. Antrenori: Călin Pop şi Cristian Oros