FC Silvania II, din nou lider in Liga a IV-a

Magazin Salajean 21 octombrie 2008 0

FC Silvania II, din nou lider  in Liga a IV-aEtapa de la finalul acestei saptamani din Liga a IV-a Salaj a programat si derby-ul dintre Rapid Jibou si FC Silvania II. Partida a fost castigata de simleuani, care au reusit sa intoarca in repriza a doua scorul in favoarea lor, dupa ce gazdele conduceau la pauza cu scorul de 2 – 0. Primul gol al meciului a fost marcat inca din minutul patru, prin Alexandru Turcu, iar Andrei Teglas a majorat avantajul dupa numai trei minute.

Jibouani au cazut insa fizic in partea a doua a intalnirii, iar oaspetii au marcat patru goluri in ultima jumatate de ora, prin Cristian Chis, Marius Mandrut, Tudor Ulmeanu si George Petcut. In urma acestei victorii, FC Silvania II s-a instalat din nou in fotoliul de lider, avand si un meci mai putin disputat. In etapa de la finalul acestei saptamani, simleuanii vor evolua tot in deplasare, in fata echipei Favorit Crasna. Echipa din Crasna se situeaza pe locul doi, la egalitate de puncte cu FC Silvania II. Rapid Jibou va avea un meci mult mai usor, urmand sa intalneasca in deplasare Gloria Bobota.

Rezultatele si marcatorii:

Gloria Meseseni – AS Chiesd 2 – 2, juniori 3 – 0

Au marcat: Agrijan (min. 19), Varga (min. 38), respectiv Catana (min. 43), Saran (min. 58)

AS Logistic Zalau – Dumbrava Galgau 0 – 9, juniori 1 – 2

Au marcat: Fazacas (min. 11, 15, 17, 42, 63), Sas (min. 27, 60, 85), Muresan (min. 88)

Somesul Ileanda – Unirea Hereclean 7 – 1, juniori 4 – 1

Au marcat: Satmari (min. 48, 58), Suciu (min. 53, 69, 73), Iusan (min. 58), Ilies (min. 80), respectiv (min. 90+2)

Gloria Bobota – CS Barcaul Nusfalau 1 – 2, juniori 0 – 2

Au marcat: Ardelean (min. 48), respectiv Lakatos (min. 43), Orban (min. 85)

Rapid Jibou – FC Silvania II 2 – 4, juniori 8 – 0

Au marcat: Turcu (min. 4), Teglas (min. 7), respectiv Chis (min. 62), Mandrut (min. 66), Ulmeanu (min. 74),

Petcut (min. 84)

Rapid Zimbor – Favorit Crasna 3 – 6, juniori 0 – 3

Au marcat: Burz (min. 20, 55), Sestras (min. 26), respectiv Farcas (min. 7), Stana (min. 15), Uszkai (min.

27), Iacob (34, 75), Meleg (min. 82)

AS Venus Maeriste – Real Criseni 7 – 2, juniori 3 – 1

Au marcat: Chis (min. 8), Mitrasca (min. 22, 45), Rus (min. 33, 53, 56), Gal (min. 47), respectiv Hanga (min. 62, 67)

Gloria Meseseni – Dumbrava Galgau

*Partida dintre Favorit Crasna si FC Silvania II va avea loc sambata, de la ora 11 seniorii si de la ora 13 juniorii. Celelalte partide vor avea loc duminica, de la ora 13 juniorii si de la ora 15 seniorii.