Favorit Crasna, invinsa in primul amical

Magazin Salajean 29 ianuarie 2007 0

Favorit Crasna, invinsa in primul amicalDupa doua saptamani de pregatire pe plan local, CS Favorit Crasna a sustinut sambata dimineata primul meci amical din acest an. Echipa pregatita de Stancel si Muresan a intalnit pe teren propriu formatia din Liga a III-a, Somesul Satu Mare. Satmarenii s-au impus cu scorul de 3 – 0, dupa ce la pauza conduceau cu scorul de 1 – 0. Favorit a evoluat bine in prima repriza, in care a avut patru situatii clare de a inscrie, insa portarul oaspetilor, Suciu, a fost de neinvins. Chiar daca oaspetii aveau un avans minim la pauza, in repriza a doua Stancel a trimis in teren si restul jucatorilor pe care i-a avut la dispozitie, printre care si cativa juniori. Rezultatul m-a interesat mai putin, mai mult m-a interesat evolutia jucatorilor, de aceea am introdus in teren si juniori. Insa, chiar daca am pierdut, la pregatirea pe care am facut-o pana in acest moment, eu spun ca echipa se misca destul de bine. Si terenul ne-a pus mari probleme, fiindca a fost inghetat, cu toate ca inainte cu o zi se afla intr-o stare buna, a afirmat dupa meci Vasile Stancel.

Favorit Crasna: Banto, Cocorascu, Crisan, Cosma, Capalnean, Sabau, Pintea, Toth, Mica, Coste si Ispas. Au mai evoluat: Moldovan, Ilies, Varga, Csalanosz, Szigarto si Madaras.