Evolutie buna, dar fara victorie

Magazin Salajean 5 februarie 2007 0

Handbalistele de la HC Zalau au practicat, joi serara, cel mai bun joc din acest an, in fata formatiei HCM Roman. Chiar daca ratarile nu au incetat sa apara in tabara zalauana, Crap si compania au dat dovada de foarte multa siguranta in joc, iar portarul Talida Tolnai, aflata intr-o zi mare, a inchis in multe situatii poarta echipei din Zalau. Au fost momente cand Toto nu a putut fi invinsa nici din lovituri de la sapte metri. Meciul a fost unul extrem de disputat, de la un capat la altul. Scorul a fost deschis de HC Zalau, care a punctat prin Daniela Crap. Oaspetele au preluat pentru prima data avantajul in minutul 11, la scorul de 4 – 5, insa, 13 minute mai tarziu, au fost egalate. Raluca Ivan a echilibrat situatia pe tabela in minutul 24 (10 – 10), iar un minut mai tarziu, Adriana Holhos si-a adus echipa din nou in avantaj. Zalauancele si-au pastrat avansul si la finalul primei parti, cand tabela arata scorul de 13