Emotii si cu lanterna rosie?

Magazin Salajean 3 noiembrie 2008 0

Gruparea de la poalele Mesesului a invins sambata ocupanta ultimului loc, Stiinta Bacau, insa dupa primele doua seturi scorul era egal, 1 – 1

VC Remat – Stiinta Bacau 3 – 1 (21, -18, 13, 18)

Desi au intalnit pe teren propriu formatia clasata pe ultimul loc in clasament, Stiinta Bacau, care nu obtinuse nici o victorie in actualul sezon, voleibalistii zalauani au fost egalati la finalul setului al doilea. A fost nevoie de introducerea lui Gontariu, Stoian si Madzarevic pentru a se castiga meciul, primul avand chiar o evolutie buna, desi inainte de meci nu s-a simtit prea bine. Chiar daca, in mod normal, oaspetii nu aveau voie sa castige nici un set in partida de sambata, voleibalistii pregatiti de Dragan Djordevic si Aurel Vlaicu au facut multe greseli in setul al doilea atat la preluare, cat si in faza de atac, iar oaspetii au stiut foarte bine sa profite de acest lucru. Insa, odata cu introducerea lui Gontariu, Stoian si Madzarevic, scorul a decurs din nou in favoarea Rematului, care a castigat setul trei la o diferenta de 12 puncte. Zalauanii nu au avut emotii nici in setul patru, chiar daca oaspetii au reusit sa ajunga pana la 18. In setul doi au aparut greseli la preluare si nici atacul nu a functionat cum ar fi trebuit. S-a jucat slabut, insa dupa ce i-am introdus pe Gontariu, Stoian si Madzarevic s-a revenit la normal. Publicul ne-a ajutat in momentele grele si de aceea vreau sa le multumesc pe aceasta cale si sper ca vor face la fel si miercuri, a declarat dupa meci antrenorul secund, Aurel Vlaicu. Chiar daca au castigat meciul de sambata, voleibalistii zalauani au ramas pe locul sapte in clasament, urmand ca in etapa de la finalul acestei saptamani sa intalneasca in deplasare LPS Piatra Neamt. Pana atunci insa, Gontariu si compania vor evolua miercuri pe teren propriu, in fata echipei Torpi Targu Mures, intr-un meci contand din turul primei faze al Cupei Romaniei.