Doua victorii consecutive pentru FC Zalau

Magazin Salajean 26 februarie 2008 0

Doua victorii consecutive pentru FC ZalauEchipa pregatita de Marius Pasca a sustinut saptamana trecuta doua partide de verificare in compania echipelor U Cluj 1919 si Victoria Carei. Primul a avut loc joi, la Zalau, cand echipa patronata de Ioan Morar a surclasat formatia din Liga a III-a, ^U^ Cluj 1919 cu scorul de 8 – 3. Pentru FC Zalau au marcat: Bode (1), Farcas (5) si Ignat (2).

FC Zalau: Notigan – Ghile, Blaga, Toma, Bode, Craciun, Oros, Negrean, Maior, Farcas si Ignat.

FC Zalau a evoluat sambata la Carei, impotriva formatiei locale, Victoria. Si acest meci a fost la discretia zalauanilor, acestia impunandu-se cu scorul de 5 – 1, dupa ce la pauza conduceau la limita cu scorul de 2 – 1. Pentru formatia zalauana au marcat: Farcas (2), Maior (1), Ignat (1) si Negrean (1). Echipa antrenata de Marius Pasca a fost condusa in minutul opt cu scorul de 1 – 0, insa jucatorii zalauani au revenit repede in joc, transand meciul in favoarea lor.

FC Zalau: Notigan – Munteanu, Blaga, Toma, Bode, Craciun, Oros, Toth, Maior, Farcas si Ignat. au mai evoluat: Negrean, Chira si Roja.

Formatia zalauana va sustine miercuri ultima partida de verificare inaintea reluarii Ligii a IV-a, impotriva echipei CFR 2 Cluj. Liga a IV-a Consiliul Judetean Salaj se va relua duminica, iar FC Zalau va intalni pe teren propriu AS Barcaul Nusfalau. Referitor la transferul lui Claudiu Mutu la FC Zalau, acesta nu a sosit inca, insa, surse din cadrul clubului au precizat ca spera sa ajunga la o intelegere cu jucatorul, macar pentru ultimele sase partide din retur.