Doar doi zalauani pe podium

Magazin Salajean 6 iunie 2007 0

Sala Sporturilor din Zalau a gazduit la finele saptamanii trecute Cupa 1 iunie la tenis de masa, rezervata juniorilor III si copiilor cu varste intre 8 si 10 ani. A fost prima editie cu participare internationala, pe langa sportivii din Romania mai participand si tenismeni din Ungaria. Competitia a fost organizata de Asociatia Judeteana de Tenis de Masa Salaj, Directia Judeteana pentru Sport Salaj, Clubul Sportiv Municipal Zalau, in parteneriat cu Primaria si Consiliul Local Zalau. Au participat peste 100 de sportivi, iar Zalaul a fost reprezentat de 20 de tenismeni de la CSS – CSM Zalau. Dintre zalauanii prezenti la concurs, doar doi au urcat la final pe podium. Andrei Margin a castigat locul trei in proba de simplu la 11 – 13 ani, iar la dublu, unde a facut pereche cu Lucian Chivu, cei doi s-au clasat pe pozitia a doua. In clasamentul pe echipe, CSS – CSM Zalau a ocupat la final locul cinci.