Debut cu stangul pentru Remat

Magazin Salajean 29 ianuarie 2007 0

Debut cu stangul pentru RematCu un nou antrenor principal, dar si cu cateva modificari in lotul echipei, formatia masculina de volei VM Remat CSS Zalau a fost invinsa pe teren propriu, in primul meci oficial din acest an. Formatia antrenata de Robert Tvardochlib a intalnit pe teren poropriu echipa U Cluj, intr-un meci contand pentru etapa a XV-a a Diviziei A1. Chiar daca in primul set s-a mers cap la cap pana aproape de final, Kovacs si compania au punctat decisiv de la 22 – 22, castigand primul set cu scorul de 25 – 22. Din pacate, a fost singurul set in care zalauanii au reusit sa se impuna. Au urmat trei seturi in care voleibalistii de la Remat au fost de nerecunoscut, facand o multime de greseli, mai ales in faza de atac. Clujeni au profitat de slabiciunea gazdelor si au punctat de cate ori au avut ocazia. In setul doi, U Cluj s-a impus cu scorul de 19 – 25. A urmat setul trei, in care oaspetii au inchis rapid conturile, castigand la o diferenta de zece puncte, 15 – 25. Zalauanii au inceput bine setul patru, conducand cu scorul de 3 – 2, insa clujenii au intors rezultatul, iar in final s-au impus cu scorul de 18 – 25. In urmatoarea etapa, care va avea loc la finalul acestei saptamani, Remat CSS Zalau va intalni in deplasare Steaua Bucuresti. VM Remat CSS Zalau: Kovacs, Onute, Todoran, Ghimes, Verdes si Calin – libero. Au mai evoluat: Sanduta, Stoian si Cristudor. Antrenor: Robert Tvardochlib.