CS Barcau Nusfalau se mentine pe prima pozitie

Magazin Salajean 12 octombrie 2011 0

CS Barcau Nusfalau se mentine pe prima pozitie

Instalata saptamana trecuta in fotoliul de lider, echipa CS Barcau Nusfalau a ramas pe prima pozitie si dupa etapa a VII-a din Liga a IV-a de fotbal, desfasurata duminica.

Formatia antrenata de Adrian Damian a dispus pe teren propriu cu un categoric 7 – 1 de campioana en-titre, Mesesul Treznea, dupa ce scorul era 5 – 0 inca de la pauza.

Rapid Jibou ramane la un punct in spatele liderului, echipa de pe malul Somesului castigand, si ea, la scor partida sustinuta in deplasare, in fata celor de la AS Venus Maeriste. Rezultatul final a fost 4 – 0, dupa ce la pauza jibouanii aveau avantaj minim.

Flacara Halmasd a obtinut a V-a victorie din acest sezon, castigand cu scorul de 6 – 2 meciul sustinut in deplasare, la Benfica Ileanda, acumuland 16 puncte, la fel ca Rapid Jibou.

Rezultatele si marcatorii:

Inter Cizer – AS Chiesd 2 – 5

Au marcat: Mihai Pocol (min. 54) si Catalin Sabau (min. 63), respectiv Paul Chis (min. 17), Cosmin Bregea (min. 44 – aut.), Dragomir Lingurar (min. 45+1 si 84) si Marius Arghilean (min. 90+2)

Gloria Bobota – Cetatea Almasu 8 – 3

Au marcat: Andrei Chis (min. 10, 43 si 69), Marian Adam (min. 24) si Cosmin Savu (min. 28, 32, 65 si 73), respectiv Mugurel Neag (min. 79 si 83) si Alexandru Bode (min. 89)

Dumbrava Galgau – Silvania Cehu Silvaniei 2 – 0

Au marcat: Flavius Ilies (min. 70) si Marius Cheta (min. 80)

CS Barcau Nusfalau – Mesesul Treznea 7 – 1

Au marcat: Gabor Gabor (min. 5, 22 si 43), Codrut Ardelean (min. 7 si 14), Daniel Gut (min. 65) si Orban Robert (min. 70), respectiv Toth Karoly (min. 72)

Venus Maeriste – Rapid Jibou 0 – 4

Au marcat: Alin Muresan (min. 10), Doru Rus (min. 78 si 83) si Sorin Iacob (min. 88)

Benfica Ileanda – Flacara Halmasd 2 – 6

Au marcat: Adrian Bregea (min. 68-aut) si Andrei Ciurar (min. 80) respectiv Adrian Dregan (min. 9, 22, 31), Gabracz Szilard (min. 56), Lupo Lorand (min. 60) si Tudor Ulmeanu (min. 69)

Etapa viitoare se va disputa duminica, dupa urmatorul program: AS Venus Maeriste – Dumbrava Galgau, Flacara Halmasd – CS Barcau Nusfalau, Gloria Bobota – Inter Cizer, Mesesul Treznea – Benfica Ileanda, Rapid Jibou – Silvania Cehu Silvaniei, AS Chiesd – Cetate Almasu. Meciurile de juniori vor incepe la ora 13, iar partidele de seniori, la ora 15.

Clasament:

1. CS Barcau Nusfalau 7 6 0 1 30 – 7 18p

2. Rapid Jibou 7 5 1 1 23 – 7 16p

3. Flacara Halmasd 6 5 1 0 20 – 8 16p

4. Dumbrava Galgau 6 4 1 1 16 – 5 13p

5. Gloria Bobota 6 4 0 2 18 – 10 12p

6. AS Chiesd 7 3 1 3 15 – 15 10p

7. Inter Cizer 7 3 1 3 11 – 16 10p

8. Silvania Cehu Silv. 7 2 1 4 8 – 12 7p

9. Mesesul Treznea 7 1 1 5 7 – 19 4p

10. Cetatea Almasu 7 1 1 5 10 – 32 4p

11. Benfica Ileanda 7 1 0 6 9 – 15 3p

12. AS Venus Maeriste 6 1 0 5 6 – 27 3p

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »