CS Barcau Nusfalau a urcat in fotoliul de lider

Magazin Salajean 4 octombrie 2011 0

CS Barcau Nusfalau a urcat in fotoliul de lider

Profitand de esecul inregistrat pe teren propriu de Rapid Jibou, CS Barcau Nusfalau a urcat in fotoliul de lider dupa etapa de duminica din cadrul Ligii a IV-a de fotbal. Jibouanii au cedat inexplicabil pe teren propriu in fata celor de la Inter Cizer, scorul final al meciului fiind 1 – 2, dupa ce oaspetii conduceau cu 2 – 0 in minutul 72, iar Rapidul a marcat golul de onoare abia in minutul 85.

Nusfalaul s-a impus cu 2 – 0 pe terenul celor de la Benfica Ileanda. Primul gol a fost marcat inca din minutul patru al intalnirii, iar scorul final a fost stabilit in minutul 90.

Mesesul Treznea a inregistrat un nou semiesec pe teren propriu, remizand in fata echipei AS Chiesd, scor 1 – 1, dupa ce chiesdenii au deschis scorul in minutul 2.

AS Venus Maeriste a devenit lanterna rosie a clasamentului dupa ce a pierdut cu scorul de 3 – 1 in deplsarea de la Silvania Cehu Silvaniei.

Dumbrava Galgau a reusit sa obtina doar un punct pe terenul ultimei clasate, Cetate Almasu, scor 2 – 2, formatia din Almasu urcand doua locuri in clasament dupa acest rezultat.

Flacara Halmasd a obtinut o victorie la limita pe teren propriu, scor 1 – 0 in fata formatiei Gloria Bobota.

Rezultatele si marcatorii:

Rapid Jibou – Inter Cizer 1 – 2, 3 – 0 la juniori

Au marcat: Moldovan (min. 85), respectiv Islamovici (min. 12), Adolean (min. 72)

Mesesul Treznea – AS Chiesd 1 – 1, 6 – 2 la juniori

Au marcat: Lacatus (min. 47), respectiv Chis (min. 2)

Benfica Ileanda – CS Barcau Nusfalau 0 – 2, 0 – 2 la juniori

Au marcat: Kallai (min. 4), Tus (min. 90)

Silvania Cehu Silv. – AS Venus Maeriste 3 – 1, 2 – 4 la juniori

Au marcat: Zsigo (min. 5 si 9), Olahut (min. 66), respectiv Pusok (min. 19)

Cetate Almasu – Dumbrava Galgau 2 – 2, 2 – 8 la juniori

Au marcat: Nagy (min. 7), Rosu (min. 43), respectiv Ilies (min. 2 si 56)

Flacara Halmasd – Gloria Bobota 1 – 0, 4 – 3 la juniori

A marcat: Borz (min. 85)

Etapa viitoare, este programata duminica, 9 octombrie, dupa urmatorul program: Inter Cizer – AS Chiesd, AS Venus Maeriste – Rapid Jibou, Dumbrava Galgau – Silvania Cehu Silvaniei, Gloria Bobota – Cetate Almasu, Benfica Ileanda – Flacara Halmasd, CS Barcau Nusfalau – Mesesul Treznea.

Clasament:

1. CS Barcau Nusfalau 6 5 0 1 23 – 6 15p

2. Rapid Jibou 6 4 1 1 19 – 7 13p

3. Flacara Halmasd 5 4 1 0 14 – 6 13p

4. Dumbrava Galgau 5 3 1 1 14 – 5 10p

5. Inter Cizer 6 3 1 2 9 – 11 10p

6. Gloria Bobota 5 3 0 2 10 – 7 9p

7. AS Chiesd 6 2 1 3 10 -13 7p

8. Silvania Cehu Silv. 6 2 1 3 8 – 10 7p

9. Mesesul Treznea 6 1 1 4 6 – 12 4p

10. Cetatea Almasu 6 1 1 4 7 – 24 4p

11. Benfica Ileanda 6 1 0 5 7 – 9 3p

12. AS Venus Maeriste 5 1 0 4 6 – 23 3p

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »