Crasna a remizat la Jibou

Magazin Salajean 12 martie 2007 0

Cu aproape o saptamana inaintea reluarii Ligii a IV-a la fotbal, liderii celor doua serii, Rapid Jibou si Favorit Crasna, s-au intalnit intr-un meci de verificare, ce a avut loc la Jibou. Fara cativa jucatori de baza, echipa din Crasna nu a prea contat in prima repriza, la sfarsitul careia jibouanii au condus cu 1 – 0 prin golul marcat de Putureanu. In repriza a doua, jocul s-a echilibrat, formatia pregatita de Vasile Stancel inscriind doua goluri prin Ilies, in timp ce jibouanii au mai marcat o data prin Munteanu. Astfel, scorul final a fost egal, 2 – 2, un scor care demonstreaza inca de pe-acum ca faza a doua a campionatului va fi una foarte disputata. A fost un meci echilibrat din punct de vedere valoric. Lor le-au lipsit doi jucatori de baza, insa si noi am avut o evolutie destul buna. Prima repriza am dominat-o noi, iar in partea a doua ei s-au vazut mai mult in joc. La noi se vede lipsa de omogenizare in echipa, deoarece am adus patru jucatori de la Grang Gym Jibou, care inca nu s-au acomodat cu jocul echipei., a declarat antrenorul jiboului, Marius Munteanu.

Rapid Jibou: Bonte, Botos, Turcas, Toma, Putureanu, Pascalau, S. Farcas, Dobrinean, Roja, Teglas si Ciobanu. Au mai evoluat: Munteanu, Musca si Chira.

Favorit Crasna: Banto, Crisan, Cozma, Cocorascu, Sabau, Pintea, Chezan, Coste, Micle si Csalanos. A mai evoluat: Ilies.