Crasna a remizat cu Odoreu

Magazin Salajean 13 februarie 2007 0

Din cauza faptului ca Stadionul Municipal nu poate fi folosit decat pentru meciuri oficiale, partida dintre FC Zalau si Florenta Model Odoreu, care ar fi trebuit sa se dispute sambata, a fost amanata, echipa satmareana disputand un joc de verificare la Crasna, in compania echipei Favorit. Meciul a durat trei reprize a cate 35 de minute. Echipa antrenata de Stancel si Muresan a deschis repede scorul prin Csalanos, tot el fiind cel care a majorat scorul la 2 – 0 cateva minute mai tarziu. Oaspetii au redus din handicap in minutul 63, prin Mare, iar in minutul 83 au restabilit egalitatea prin Cristea. Acesta a fost cel de-al doilea amical sustinut in acest an de Favorit Crasna, primul avand loc impotriva formatiei Somesul Satu Mare, echipa in fata careia fotbalistii din Crasna au pierdut cu scorul de 3 – 0. Echipa antrenata de Stancel si Muresan va pleca la sfarsitul acestei luni intr-un stagiu de pregatire la Hayd