Continua amagirea

Magazin Salajean 17 martie 2008 0

Continua amagireaOlimpia Silvania Simleu Silvaniei a inregistrat vineri dupa-amiaza o noua infrangere in deplasare, scor 2 – 0, in fata echipei Bihorul Beius. Primul gol a fost inscris de Cartis Ciprian in minutul 24, dintr-o lovitura de pedeapsa, dupa ce jucatorul Olimpiei, Lupo, l-a faultat in suprafata de pedeapsa pe Rusu. Echipa pregatita de Vasile Pasca a incercat in cateva randuri sa restabileasca egalitatea, insa au fost putine momentele in care au reusit sa puna cat de cat in pericol poarta adversa. Tabela a fost inchisa in minutul 80, de Alexandru Rat, care a scapat singur cu portarul Coste dupa o cursa de 20 de metri si a trimis mingea cu latul pe langa acesta. In urma acestui esec, simleuanii continua sa ramana pe locul 15, avand doar 17 puncte acumulate. In urmatoarea etapa, care va avea loc vineri, Olimpia Silvania va intalni pe teren propriu Somesul Satu Mare, formatie ce se afla pe locul 3 in clasament.

Olimpia Silvania: Ionut Coste – Dan Chirila, Teger Istvan, Silviu Crisan, Lupo Csaba, Marius Mandrut, Dan Muresan, Flaviu Barnutiu, Alin Suteu, Tudor Ulmeanu si Adrian Simioanca. Au mai evoluat: Doru Sabau, Alexandru Lazar, Lakatos Karoly si Emil Borz.