Cinci goluri pentru Ulmeanu

Magazin Salajean 11 noiembrie 2008 0

Cinci goluri pentru Ulmeanu Liga a IV-a Salaj de fotbal a programat la finalul saptamanii trecute penultima etapa din turul campionatului. Cea mai mare diferenta de scor s-a inregistrat in partida dintre FC Silvania si AS Chiesd, simleuanii invingand cu scorul de 11 – 0. Din cele 11 goluri, cinci au fost marcate de atacantul Tudor Ulmeanu. Acesta a deschis scorul in minutul noua, iar doua minute mai tarziu tot el a majorat avantajul de pe tabela. A urmat golul lui Simioanca din minutul 35, dupa care oaspetii au inscris un autogol prin Jula, scorul pauzei fiind 4 – 0. In partea secunda, Borz a inscris golul cu numarul cinci, dupa numai patru minute de la reluare, iar in minutul 52 Sabau a facut 6 – 0 pentru simleuani. Sapte minute mai tarziu, Borz si-a trecut in cont a doua reusita, dupa care au urmat trei goluri consecutive inscrise de Ulmeanu. Tabela a fost inchisa cu cinci minute inainte de finalul timpului regulamentar, de juniorul Silviu Crisan.

Rezultatele si marcatorii:

Dumbrava Galgau – Rapid Zimbor 6 – 0, juniori 1 – 1

Au marcat: Pop (min. 8), Kovacs (min. 19), Fazacas (min. 46, 60, 73), Sas (min. 78)

Gloria Bobota – Real Criseni 3 – 0, juniori 1 – 5

Au marcat: Jiga (min. 54), Dragan (min. 76, 90)

Rapid Jibou – AS Venus Maeriste 1 – 3, juniori 4 – 1

Au marcat: Dolha (min. 90+1), respectiv Chis (min. 22, 75), Balota (min. 60)

Gloria Meseseni – Somesul Ileanda 0 – 3, juniori 4 – 2

Au marcat: Suciu, Ilies, Teglas

AS Logistic Zalau – Favorit Crasna 2 – 3, juniori 2 – 3

Au marcat: Gaidos (min. 60, 72), respectiv Uszkai (min. 22), Iacob (min. 36, 52)

CS Barcaul Nusfalau – Unirea Hereclean 3 – 0, juniori 4 – 0

Au marcat: Gabor (min. 12), Orban (min. 59, 75)

FC Silvania II – AS Chiesd 11 – 0, juniori 8 – 2

Au marcat: Ulmeanu (min. 9, 11, 58, 75, 81), Simioanca (min. 35), Jula (min. 43-autogol), Borz (min. 49, 59), Sabau (min. 52), S. Crisan (min. 85).