Candidatele la titlu au rămas la egalitate de puncte

Magazin Salajean 21 aprilie 2011 0

Candidatele la titlu au rămas la egalitate de puncteMeseşul Treznea şi Dumbrava Gâlgău au rămas la egalitate de puncte şi după duelul direct din etapa a XVI-a a Ligii a IV-a de fotbal. Cele două candidate la primul loc au terminat la egalitate, scor 1 – 1, după ce la pauză Meseşul Treznea conducea cu scorul de 1 – 0.

Barcău Nuşfalău nu a avut nicio emoţie pe teren propriu cu lanterna roşie, AS Chieşd, de care a dispus cu scorul de 4 – 0, toate reuşitele aparţinându-i lui Orban Robert.

Flacăra Halmăşd a făcut rocada în clasament cu Rapid Jibou, după ce a dispus de gruparea de pe Someş cu scorul de 7 – 1, pe teren propriu.

Venus Măerişte s-a impus la limită, scor 1 – 0 pe terenul celor de la Benfica Ileanda, singurul gol al meciului fiind marcat în minutul 49, de Andrei Chiş.

Singura remiză albă s-a înregistrat la Cizer, între Inter din localitate şi Gloria Bobota.

Silvania Cehu Silvaniei şi-a trecut în cont a treia victorie din acest sezon, câştigând fără probleme, cu scorul de 5 – 0 duelul de pe teren propriu cu Someşul Odorhei.

Rezultatele complete şi marcatorii:

CS Barcău Nuşfalău – AS Chieşd 4 – 0, 1 – 0 la juniori

A marcat: Orban Robert (min. 4, 79, 86 şi 90)

Meseşul Treznea – Dumbrava Gâlgău 1 – 1, 1 – 0

Au marcat: Ionuţ Jeler (min. 9), respectiv Mihai Gaidoş (min. 51 autogol)

Inter Cizer – Gloria Bobota 0 – 0, 0 – 0

Silvania Cehu Silvaniei – Someşul Someş Odorhei 5 – 0, 0 – 0

Au marcat: Mihai Zsigo (min. 50), Adrian Moldovan (min. 69), Halasz Csaba (min. 72), Ionuţ Iuhas (min. 84) şi Tiberiu Porumb (min. 89)

Benfica Ileanda – Venus Măerişte 0 – 1, 0 – 0

A marcat: Andrei Chiş (min. 49)

Flacăra Halmăşd – Rapid Jibou 7 – 1, 3 – 0

Au marcat: Tudor Ulmeanu (min. 23, 36, 56 şi 90+1), Marcel Mureşan (min. 30), Nicolae Rad (min. 60) şi Adrian Dregan (min. 57), respectiv Adrian Fărcaş (min. 49)

Etapa viitoare, 1 mai 2011: Meseşul Treznea – AS Venus Măerişte, CS Barcău Nuşfalău – Silvania Cehu Silvaniei, AS Chieşd – Gloria Bobota, Someşul Odorhei – Flacăra Halmăşd, Rapid Jibou – Benfica Ileanda, Dumbrava Gâlgău – Inter Cizer.

Clasament:

1. Meseşul Treznea 16 12 1 3 52 – 25 37p

2. Dumbrava Gâlgău 16 11 4 1 40 – 20 37p

3. Flacăra Halmăşd 16 9 2 5 48 – 40 29p

4. Rapid Jibou 16 8 4 4 50 – 35 28p

5. CS Barcău Nuşfalău 16 7 4 5 40 – 26 25p

6. Gloria Bobota 15 7 3 5 38 – 28 24p

7. AS Venus Măerişte 16 7 2 7 40 – 45 23p

8. Inter Cizer 16 4 7 5 29 – 29 19p

9. Someşul Someş Od. 16 5 3 8 45 – 44 18p

10. Benfica Ileanda 15 2 4 9 23 – 38 10p

11. Silvania Cehu Sil. 16 3 1 12 26 – 47 10p

12. AS Chieşd 16 2 1 13 24 – 76 7p

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »