Cainii ne-au mai muscat o data

Magazin Salajean 7 februarie 2007 0

Dupa ce a fost invinsa in partida tur cu scorul de 3 – 0, formatia masculina de volei VM Remat CSS Zalau a cedat luni, in capitala, in fata echipei Dinamo Lemtrans. Partida de la Bucuresti s-a jucat in devans, contand pentru etapa a XVII-a a Diviziei A1. Din pacate, voleibalistii antrenati de Robert Tvardochlib au avut o evolutie stearsa, pierzand cu scorul de 3 – 0. Chiar daca intre partida cu Steaua, sustinuta sambata, si cea cu Dinamo a fost diferenta doar de o zi, jocul echipei din Zalau a fost total diferit. Daca in partida cu ros-albastrii, Kovacs si compania s-au impus in doua seturi, in meciul cu Dinamo nu au castigat nici un set. Nici cainii rosii nu au avut o evolutie prea stralucita, fiindca, in primul set, Remat Zalau a condus cu scorul de 12 – 16, dupa care au urmat greselile, iar Dinamo a intors rezultatul, impunandu-se in final cu 25 – 20. Echipa de la poalele Mesesului a condus si in setul trei, cu scorul de 11 – 8, insa dinamovistii au revenit, castigand setul cu scorul de 25 – 18. Odata cu aceasta infrangere, VM Remat CSS Zalau este la un pas de a rata si cel de-al doilea obiectiv stabilit, ocuparea locului cinci sau sase. Kovacs si compania vor sustine urmatorul meci in data de 17 februarie, cand vor intalni pe teren propriu formatia VCM Ramnicu Sarat. Acesta va fi ultimul meci din prima faza a Diviziei A1.