Cadetii au debutat cu dreptul

Magazin Salajean 8 octombrie 2008 0

Voleibalistii de la CSS Zalau, pregatiti de profesoara Georgeta Dobrota, au invins in prima etapa din noul sezon al Campionatului National de cadeti in deplasare CSS Toplita. Scorul final al meciului a fost 3 – 0 (-21, -16, -20). Profesoara Dobrota ne-a declarat ca in primul set s-a mers cap la cap, existandmomente cand gazdele au reusit chiar sa preia conducerea. Setul doi a fost dominat de la un capat la altul, iar ultimul set a fost la fel de disputat ca primul. In celalalt meci al seriei, CSS Lapi Dej a pierdut cu scorul de 3 – 1, pe teren propriu, in fata echipei CSS 2 Matrix Baia Mare. Urmatoarea etapa va avea loc in 19 octombrie, cand FC Zalau va evolua la CSS Lapi Dej.

CSS Zalau: Mihai Ciupe, Raul Mastan, Adrian Pantea, Stefan Tamas, Razvan Meisaros, Sergiu Pop, Alexandru Crisan, Ovidiu Muresan, Adrian Pop, Sebastian Ardelean, Florin Ciobanu, Bogdan Mihai, Boros Norbert.