Beleleu bate tot

Magazin Salajean 17 august 2007 0

Forma buna in care se afla tenismenul zalauan Ionut Belelu in ultima perioada a iesit in evidenta si in turneul de la Arad, desfasurat saptamana trecuta. Sportivul antrenat de Constantin Carp s-a calificat pe tabloul principal, dupa ce a castigat doua meciuri pe tabloul de calificari. In primul meci de pe tabloul principal, tenismenul legitimat la CSM Zalau a trecut de Teodor Bolanu, favoritul numarul opt al turneului de la Arad. Zalauanul l-a invins in primul set cu scorul de 6 – 0 pe Bolanu, iar in cel de-al doilea set, la scorul de 3 – 0 pentru Beleleu, Bolanu a abandonat. Cu aceasta victorie, sportivul lui Constantin Carp si-a trecut in cont cel de-al treilea punct ATP. In cel de-al doilea meci de pe tabloul principal, Ionut Beleleu l-a avut ca adversar pe Raian Luchici, de la CSM Autoturisme Timisoara, sportiv ce ocupa locul 24 in clasamentul general al seniorilor. Va reamintim ca Beleleu se afla pe pozitia a 31-a in clasamentul seniorilor. In proba de dublu, unde Beleleu a facut pereche cu Teodoreanu, cei doi au pierdut in primul meci de pe tabloul principal in fata cuplului format din Raian Luchici si Martin Alund.