Barajul este tot mai aproape

Magazin Salajean 29 ianuarie 2007 0

Barajul este tot mai aproapeEchipa feminina de handbal HC Zalau a intalnit sambata, la Galati, formatia Otelul, intr-un meci contand pentru etapa a treia din returul Ligii Nationale. Antrenorul echipei zalauane, Ioan Gherhardt, s-a deplasat in orasul de langa Dunare cu un lot de zece jucatoare. Daca Daniela Crap si Raluca Ivan au fost lasate acasa pentru a fi menajate in meciul de joi, cu HCM Roman, Cristina Santamarean, Gabriela Bologa si Mirela Nichita nu au putut face deplasarea din cauza operatiilor la care au fost supuse in urma cu ceva vreme. In aceste conditii, nu se mai punea decat problema diferentei de scor la care vor fi invinse jucatoarele noastre. Numai ca diferenta a fost destul de mare, fiindca elevele antrenate de Cornel Badulescu nu au iertat nimic, inscriind aproape din orice pozitie. La pauza, gazdele au intrat la vestiare cu un avans de sapte goluri, 15 – 8. In repriza a doua, galatencele si-au majorat scorul odata cu trecerea timpului, iar finalul le-a gasit cu 14 goluri in avantaj, 32 – 18. Odata cu acest esec usturator, HC Zalau se apropie cu pasi repezi de meciul de baraj pentru ramanerea pe prima scena a handbalului. Echipa antrenata de Ioan Gherhardt va intalni joi, pe teren propriu, formatia HCM Roman.