Au rezistat doar o repriza

Magazin Salajean 31 octombrie 2007 0

Echipa antrenata de Dan Pavel a condus la o diferenta de un gol dupa prima parte a meciului de la Baia Mare, insa a cedat pe final, pierzand la o diferenta de doua goluri.

Marta Baia Mare – CSS Zalau 29 – 27 (13 – 14)

Dupa doua victorii si doua infrangeri inregistrate in primele patru etape, CSS Zalau a intalnit la finele saptamanii trecute, in deplasare formatia Marta Baia Mare. Formatia zalauana nu si-a putut trece in cont cea de-a treia victorie din acest sezon chiar daca a avut la pauza un avans de un gol. Antrenorul de la CSS Zalau, Dan Pavel, a precizat ca echipa sa a condus chiar si cu trei goluri in repriza a doua, insa anumite jucatoare de la care se astepta sa faca diferenta au ratat cateva ocazii pe final de meci. Antrenorul zalauan a adaugat ca si arbitrii au pus umarul la victoria gazdelor, deciziile acestora avantajand in dese randuri echipa gazda. Principalele marcatoare pentru CSS Zalau au fost: Alina Czeczi (9), Florina Turcas (8), Andreea Tamas (4), Ruxandra Pop (3). In urmatoarea etapa, care va avea loc la finalul acestei saptamani, Czeczi si compania vor intalni in deplasare LPS Banatul Timisoara. Rezultatele complete: CSS 2 Baia Mare – CSS Cluj 39 – 25 (18 – 16); Extrem Baia Mare – Rom Sport Oradea 38 – 27 (16 – 14); Marta Baia Mare – CSS Zalau 29 – 27 (13 – 14); LPS Bistrita – LPS Banatul Timisoara se joaca azi.