Au ratat podiumul

Magazin Salajean 30 ianuarie 2008 0

Nici unul din cei cinci tenismeni zalauani prezenti la Top 12 nu a reusit sa se claseze la finalul concursului pe podium

La finalul saptamanii trecute a avut loc la Buzau Top 12, concurs de tenis de masa rezervat juniorilor I (fete si baieti). Printre concurenti s-au aflat si cinci sportivi cu dubla legitimare la CSS – CSM Zalau, Andrada Vincze, Demeter Boglarka, Andreea Igna, Alin Ciupe si Ioan Tatar. Din pacate, nici unul dintre cei cinci zalauani nu s-a clasat pe podium la final, cea mai buna clasare avand-o Andrada Vincze, care a ocupat locul patru la fete. Aceasta a inregistrat sapte victorii si trei infrangeri in cele 10 meciuri disputate. Demeter Boglarka s-a clasat pe locul opt la final, inregistrand patru victorii si sapte infrangeri. Chiar daca a ocupat doar locul 10, Andreea Igna a avut o evolutie destul de buna, mai ales ca este in primul an la junioare I, inregistrand patru victorii si sapte infrangeri. La feminin, concursul a fost castigat de Camelia Postoaca (Pristavu Campulung Muscel). La masculin, Ciupe Alin s-a clasat pe locul sapte, inregistrand sase victorii si patru infrangeri, iar Ioan Tatar a ocupat locul 10, avand doar doua victorii si noua infrangeri. Antrenorul Victor Puie nu parea prea multumit la finalul concursului de rezultatele obtinute de elevii sai. Sunt rezultate normale si nu prea. Andrada Vincze a gresit in meciurile cheie, iar Alin Ciupe a gresit la inceput si si-a revenit abia pe final. Andreea Igna a avut o evolutie buna, ea fiind abia in primul an la juniori I. Si Demeter Boglarka a avut o evolutie destul de buna. Urmatorul concurs pentru tenismenii zalauani va avea loc la sfarsitul acestei saptamani, cand este programata o noua etapa in Divizia A la baieti.

Rezultatele complete obtinute de tenismenii zalauani:

Andrada Vincze: 3 – 2 cu Romina Ene, 1 – 3 cu Mihaela Dospina, 3 – 0 cu Roxana Istrate, 3 – 0 cu Andreea Igna, 3 – 2 cu Andreea Dodean, 3 – 1 cu Balint Bernadet, 3 – 0 cu Demeter Boglarka, 3 – 0 cu Ioana Bogdan, 1 – 3 cu Karina Serban si 1 – 3 cu Anamaria Sebe;

Andreea Igna: 1 – 3 cu Andreea Dodean, 3 – 1 cu Roxana Istrate, 0 – 3 cu Romina Ene, 0 – 3 cu Andrada Vincze, 3 – 2 cu Mihaela Dospina, 0 – 3 cu Anamaria Sebe, 0 – 3 cu Camelia Postoaca, 3 – 2 cu Balint Bernadet, 0 – 3 cu Demeter Boglarka, 0 – 3 cu Ioana Bogdan si 3 – 0 cu Karina Serban;

Demeter Boglarka: 1 – 3 cu Camelia Postoaca, 0 – 3 cu Karina Serban, 3 – 1 cu Ioana Bogdan, 0 – 3 cu Anamaria Sebe, 1 – 3 cu Balint Bernadet, 3 – 0 Romina Ene, 0 – 3 cu Andrada Vincze, 2 – 3 cu Roxana Istrate, 3 – 0 cu Andreea Igna, 3 – 2 cu Andreea Dodean, 0 – 3 Mihaela Dospina;

Ioan Tatar: 0 – 3 cu Cosmin Daescu, 0 – 3 cu Mihai Sargu, 2 – 3 cu Alin Ciupe, 2 – 3 Lorand Barti, 0 – 3 cu Andras Turoczi, 1 – 3 cu Bogdan Simion, 3 – 1 cu Adrian Suciu, 1 – 3 cu Gabriel Postoaca, 3 – 0 cu Vlad Marin, 0 – 3 cu Sorin Pop si 1 – 3 cu Iulian Soare;

Alin Ciupe: 3 – 2 cu Barti Lorand, 1 – 3 cu Turoczi Andras, 3 – 2 Ioan Tatar, 2 – 3 cu Cosmin Daescu, 0 – 3 cu Mihai Sargu, 3 – 0 cu Iulian Soare, 0 – 3 cu Gabriel Bogdan, 3 – 2 cu Adrian Suciu, 3 – 0 cu Gabriel Postoaca, 3 – 2 cu Vlad Marin si 1 – 3 cu Sorin Pop.