Au ramas in Divizia A1

Magazin Salajean 7 mai 2007 0

Formatia masculina de volei VM Remat Zalau a ramas in Divizia A1, in urma celor doua victorii obtinute in meciurile de baraj. In primul meci, Kovacs si compania au intalnit Rapid Bucuresti, echipa ce a terminat pe locul secund in Divizia A 2 Vest. Diferenta de valoare s-a putut observa din primul si pana in ultimul minut de joc, trupa pregatita de Mircea Spatacean incheind conturile in mai putin de o ora. Rapidistii n-au trecut in nici un set de pragul de 20, scorul celor trei seturi fiind 25 – 19, 25 – 17, respectiv 25 – 16 in favoarea echipei Remat. In timpul partidei, formatia din capitala s-a aflat o singura data la conducere, in setul trei, cand au condus cu scorul de 5 – 6. Tot in cadrul acestui turneu s-a mai disputat partida dintre Rapid Bucuresti si CSU Otelul Galati, meci incheiat cu scorul de 1 – 3. In ultimul meci al turneului, dintre Remat Zalau si CSU Otelul Galati, echipa zalauana s-a impus fara probleme, cu scorul de 3 – 0, astfel incat a ramas pe prima scena a voleiului romanesc.