Au pierdut, dar spera la calificare

Magazin Salajean 4 octombrie 2006 0

CSS Zalau – CSS Baia Mare

1 – 3 (-20, -20, 14, -18)

Voleibalistii (juniori II) de la Clubul Sportiv Scolar Zalau au intalnit in prima etapa din noul sezon, formatia CSS Baia Mare. Partida a avut loc duminica, de la ora 11.00, in sala de sport a Colegiului Tehnic Alesandru Papiu Ilarian. Din pacate, elevii antrenati de Marin Silaghi si Dan Predescu au fost invinsi in debutul de campionat, reusind sa se impuna doar intr-un singur set, pe care l-au castigat fara probleme, scor 25 – 14. In primele doua seturi scorul final a fost acelasi, 25 – 20 pentru echipa oaspete, care s-a impus si in setul patru, insa la o diferenta mai mare, 25 – 18. Echipa nu a fost rodata suficient in perioada de pregatire din vara. Chiar daca am pierdut acest meci, speram sa ne calificam in turneul semifinal, ne-a declarat Dan Predescu.

CSS Zalau: Dan Remes, Felician Sabou, Ciprian Puscas, Bogdan Dume, Radu Predescu, Lucian Lucaciu, Marcus Mocan, Florin Talos, Ionut Codeus, Gabriel Kiss, Adrian Pantea si Constantin Tadici. Antrenori: Marin Silaghi si Dan Predescu.