Au invins fara emotii la Blaj

Magazin Salajean 5 decembrie 2006 0

Au invins fara emotii la BlajCSS Blaj – CSS Zalau 0 – 3 (13, 23, 17)

Voleibalistii (juniori I) de la Clubul Sportiv Scolar Zalau au disputat duminica ultima etapa din cadrul primei faze a Campionatului National. Elevii antrenati de Vasile Ilies si Iuliu Briscan au evoluat in deplasare, in fata formatiei CSS Blaj, echipa de care au dispus fara nici o emotie. Pintea si compania nu le-au dat nici o sansa voleibalistilor din Blaj, castigand primul set la o diferenta de 12 puncte (25 – 13). In setul doi, gazdele au incercat sa tina pasul cu zalauanii, insa, in final au pierdut la o diferenta de doua puncte (25 – 23). Sfertul trei a fost din nou la discretia echipei zalauane, care s-a impus cu scorul de 25 – 17. Datorita acestei victorii, CSS Zalau a incheiat prima parte a campionatului pe locul doi, fiind depasita doar de CSS Baia Mare.

CSS Zalau: Vlad Pintea, Vlad Iancu, Cristian Mocan, Mihai Luput, Radu Predescu, Alexandru Onute, Dan Remes, Constantin Tadici si Valentin Ilies. Antrenori: Vasile Ilies si Iuliu Briscan.