Au invins Baia Mare fara trei titulare

Magazin Salajean 27 noiembrie 2006 0

Au invins Baia Mare fara trei titulareEchipa feminina de handbal, HC Zalau a sustinut vineri, in Sala Sportutilor din Zalau, un meci amical impotriva formatiei HCM Baia Mare. Cu toate ca pe banca echipei HC Zalau s-a aflat doar antrenorul secund, Elena Tadici, iar din echipa zalauana au lipsit trei piese de baza, Holhos si compania s-au descurcat bine in fata baimarencelor. Cele trei absente din lotul zalauan au fost Talida Tolnai, Raluca Ivan si Daniela Crap, care au fost convocate la lotul national de senioare. Acestora li s-a adaugat si portarul Cristina Santamarean, care a fost convocata la lotul national de tineret. Au avut loc trei reprize a cate 25 de minute fiecare, la finalul carora HC Zalau s-a impus cu scorul de 38 – 35. Prima parte a intalnirii s-a incheiat la egalitate, 14 – 14, iar finalul partii a doua le-a gasit pe handbalistele zalauance cu un gol in avans, 25 – 24. Cea mai buna marcatoare pentru HC Zalau a fost Adriana Holhos, iar in poarta, Mirela Nichita a avut o evolutie de exceptie.