Au inceput returul cu dreptul

Magazin Salajean 14 noiembrie 2007 0

CSS Zalau – Matrix 2 Baia Mare 3 – 1 (17, -20, 12, 19)

La finalul saptamanii trecute a avut loc in sala de sport a Colegiului Tehnic Alexandru Papiu Ilarian primul meci din returul Campionatului National de volei, rezervat cadetilor, intre CSS Zalau si Matrix 2 Baia Mare. Voleibalistii antrenati de Dan Predescu si Marin Silaghi au trecut cu brio de echipa baimareana, castigand cu scorul de 3 – 1. Dupa victoria obtinuta in primul set la o diferenta de opt puncte, voleibalistii zalauani au cedat in setul al doilea, cand au reusit sa acumuleze doar 20 de puncte. Au urmat insa alte doua seturi, in care elevii antrenati de Predescu si Silaghi nu le-au mai dat nici o sansa oaspetilor, invingandu-i in setul trei la o diferenta de 13 puncte, iar in setul patru, la sase puncte. In urmatoarea etapa, care va avea loc peste doua saptamani, CSS Zalau va intalni, tot pe teren propriu, CSS LAPI Dej.

CSS Zalau: Radu Predescu, Gabriel Chis, Gheorghe Purcar, Cristian Zaharia, Bogdan Dume, Adrian Pantea, Mihai Ciupe, Ciprian Puscas, Felician Sabou, Mihai Mesaros, Adrian Cosma. Antrenori: Dan Predescu si Marin Silaghi.