API a castigat campionatul de minifotbal de la CNS

Magazin Salajean 7 mai 2007 0

Cu ocazia zilelor Colegiului National Silvania Zalau a avut loc un campionat de minifotbal intre profesorii si inspectorii din Zalau, intitulat Si profesorii fac sport, in care au fost angrenate cinci echipe. Astfel, la start s-au aliniat urmatoarele echipe: Inspectoratul Scolar Judetean, Colegiul National Silvania, Colegiul Tehnic Alesandru Papiu Ilarian, Grupul Scolar Mihai Viteazul si Grupul Scolar Voievod Gelu. In urma meciurile extrem de disputate, fiecare durand cate doua reprize, a cate 15 minute fiecare, locul intai a fost ocupat de API, care a invins in finala echipa inspectoratului cu scorul de 1 – 0, dupa ce inspectorii au lovit de trei ori bara portii adverse. Golgeterul campionatului a fost desemnat Dorel Cozma, inspector general adjunct, cel mai bun jucator, Florin Morar, inspector de informatica, iar cel mai bun portar, Calin Pop, toti trei de la ISJ.