Andrada Vincze pe primul loc si in acest an la CSM Zalau

Magazin Salajean 20 decembrie 2010 0

Andrada Vincze pe primul loc si in acest an la CSM Zalau

Devenita anul trecut, in premiera, sportiva anului la Clubul Sportiv Municipal Zalau, tenismena Andrada Vincze a urcat si in acest an pe cea mai inalta treapta a podiumului, acumuland 88 de puncte. De la tenis de masa a mai fost inclus in clasamentul celor mai buni sportivi Andrei Margin, clasat pe pozitia a V-a, cu 14 puncte. Celelalte opt locuri sunt ocupate de sportivi de la sectiile de atletism si box.

Festivitatea de premiere a avut loc vineri seara, la Sala Sporturilor din Zalau, in cadrul galei de box Cupa Meses.

Clasamentul complet:

1. Andrada Vincze – 88 de puncte (tenis de masa, antrenor: Victor Puie).

Rezultate obtinute: locul I cu echipa nationala de junioare la Campionatul European, locul VI cu echipa nationala de junioare la Campionatul Mondial, locul I cu echipa nationala de junioare la Campionatul Balcanic, locul III in proba de dublu fete la Campionatul National de tineret, locul III in proba de dublu fete la Campionatul National de juniori I, locul III in proba de dublu mixt la Campionatul National de juniori I.

2. Paula Todoran – 63 de puncte (atletism, antrenor: Mirel Seisanu).

Rezultate obtinute: locul II in proba de 10.000 de metri la Campionatul National de alergare pe pista, locul III in proba de 5.000 de metri la Campionatul National de alergare pe pista, locul I la Campionatul National de semimarator, locul II la Campionatul National de cros, locul I la Campionatele Balcanice de maraton, locul I cu echipa la Campionatul National de semimaraton.

3. George Guset – 22 de puncte (atletism, antrenori: Gheorghe Guset si Lorena Boberschi).

Rezultatele obtinute: locul III in proba de aruncare a greutatii, la tineret, la Campionatul National de sala, locul II in proba de aruncare a greutatii, la tineret, la Campionatul National de seniori si tineret, locul III in proba de aruncare a greutatii, la seniori, la Campionatul National de seniori si tineret.

4. Nicoleta Petrescu – 21 de puncte (atletism, antrenor: Mirel Seisanu).

Rezultate obtinute: locul II in proba de 10.000 de metri, la tineret, la Campionatele Nationale de alergare pe pista, locul III in proba de 5.000 de metri, la tineret, la Campionatele Nationale de alergare pe pista, locul III la tineret, la Campionatul National de semimaraton, locul III la senioare, la Campionatul National de maraton, locul I la tineret, la Campionatul National de maraton.

5. Andrei Margin – 14 puncte (tenis de masa, antrenor Victor Puie).

Rezultate obtinute: locul III in proba de dublu baieti la Campionatul National de juniori II, locul III in proba de dublu baieti la Campionatul National de juniori I, locul III la dublu baieti la Campionatul Balcanic de juniori II, locul III cu echipa Romaniei la Campionatul Balcanic de juniori II.

6. Alina Nituleasca – 12 puncte (atletism, antrenor: Mirel Seisanu).

Rezultate obtinute: locul II la senioare, la Campionatul National de maraton.

7. Bianca Campian – 10 puncte (box, antrenor: Ioan Popa).

Rezultate obtinute: locul III la Campionatul National de box, rezervat senioarelor.

8. Szabo Robert – 8 puncte (box, antrenor Ioan Dragos)

Rezultate obtinute: locul I la Campionatul National de box, rezervat juniorilor I.

8. Diana Chis – 8 puncte (box, antrenor Ioan Popa).

Rezultate obtinute: locul I la Campionatul National de box, rezervat senioarelor.

9. Mihaela Pausan – 7 puncte (box, antrenor Ioan Popa).

Rezultate obtinute: locul II la Campionatul National de box, rezervat tineretului.

9. Dan Sabau – 7 puncte (box, antrenor Ioan Popa).

Rezultate obtinute: locul III la Campionatul National de box, rezervate tineretului.

10. Flavia Iacob – 6 puncte (box, antrenor Ioan Popa)

Rezultate obtinute: locul II la Campionatul National de box, rezervat seniorilor.

Comentarii

comments

Lasa un Raspuns »