Andrada Vincze, locul intai la Memorialul Pascanu

Magazin Salajean 27 noiembrie 2008 0

La finele saptamanii trecute a avut loc la Bistrita un concurs national de tenis de masa, Memorialul Pascanu, la care au fost prezenti si sportivi de la Clubul Sportiv Municipal Armatura Zalau. La junioare I, Andrada Vincze s-a clasat pe locul intai, iar Demeter Boglarka a ocupat pozitia a treia. La juniori, Alin Ciupe a avut o evolutie dezamagitoare, clasandu-se la final doar pe locul zece. Surprinzatoare a fost insa evolutia lui Demeter Lorand, care, desi evolueaza inca la cadeti, s-a clasat pe locul opt la juniori I.

Tot la sfarsitul saptamanii trecute a avut loc la Nyrbator (Ungaria) un concurs international, Memorialul Gyorfi Tibor, la care au fost prezenti si sportivi de la CSM Armatura Zalau. Sur Tamas a trecut de faza grupelor, ajungand intre primii 16 sportivi la categoria 13 ani. Si Andrei Margin a trecut de faza grupelor si de primul tur, insa a cedat in meciul pentru intrarea in primii 16, in fata unui tenismen maghiar. In sala de tenis de la Stadionul Municipal sunt invitati azi, la ora 18, toti reprezentantii din campionatul municipal pentru organizarea editiei 2008 – 2009. De asemenea, tot la sala de tenis de la Stadionul Municipal sunt asteptati zilnic copii cu varsta de minim sase ani ce doresc sa practice tenisul de masa.