Anca Temes a avut cea mai buna evolutie la Campionatele Nationale

Magazin Salajean 3 iulie 2008 0

Sportiva pregatita de Mirel Seisanu s-a clasat pe locul cinci in proba de 1.500 metri garduri, inregitrand un timp de 5 minute, 36 de secunde si 46 de sutimi. Campionatul National de juniori III a avut loc la finalul saptamanii trecute la Bucuresti, Salajul fiind reprezentat de trei atleti. Pe langa Anca Temes au mai participat fratii Farcas, Sergiu si Catalin, toti trei fiind elevi in cadrul Liceului cu Program Sportiv Avram Iancu Zalau. Daca Anca Temes a avut o evolutie buna, chiar daca nu a reusit sa urce pe podium, ceilalti doi atleti zalauani au avut evolutii destul de modeste. Sergiu Farcas s-a clasat pe locul 10 in proba de 3.000 de metri, iar Catalin Farcas a ocupat locul 12 la finalul cursei de 1.500 de metri. Urmatorul concurs pentru atletii de la LPS Avram Iancu va avea loc la finalul lunii iulie, cand sunt programate Campionatele Nationale de juniori II.