Ambele echipe de republicani evolueaza pe teren propriu

Magazin Salajean 16 noiembrie 2006 0

Ambele echipe de republicani evolueaza pe teren propriuCele doua cluburi de juniori republicani din judetul Salaj, FC Zalau si Mobila Simleu Silvaniei, vor evolua pe teren propriu la finalul acestei saptamani. Juniorii A si B de la clubul zalauan vor primi vizita Scolii de Fotbal Viorel Moldovan, in timp ce clubul de sub Magura va intalni formatia Unirea Dej. In etapa trecuta, FC Zalau a evoluat in deplasare, la CFR Cluj, unde ambele echipe de juniori au fost invinse la limita. Juniorii A au fost la un pas de a produce surpriza, dupa ce la pauza scorul era alb (0 – 0), insa a cedat in cele din urma cu scorul de 1 – 0. Si la juniorii B, scorul pauzei a fost egal (2 – 2), insa finalul le-a apartinut gazdelor, care au invins cu 3 – 2. Mobila Simleu ar fi trebuit sa evolueze in deplasare, la Gloria Bistrita, insa nici una dintre cele doua echipe simleuane nu s-a prezentat la meci, ambele pierzand cu scorul de 3