Adversara Zalaului va folosi la baraj opt jucatori de la FC Bihor

Magazin Salajean 13 iunie 2007 0

Nefiind deloc incantati de decizia Federatiei Romane de Fotbal in urma careia FC Zalau va intalni la baraj satelitul echipei FC Bihor, FC Bihor II Tileagd, oficialii zalauani sperau ca formatia oradeana din Liga a II-a sa se impiedice in ultima etapa la Auxerre Lugoj si sa retrogradeze, situatie in care satelitul acesteia nu ar mai fi avut drept de promovare. Insa, nu a fost sa fie, fiindca FC Bihor a invins in etapa de la sfarsitul saptamanii trecute cu scorul de 3 – 1 formatia din Lugoj. Prezent la ultima etapa din campionatul judetean al Bihorului, Marius Pasca nu a putut vedea mare lucru la partida dintre Vulturul Dobresti si FC Bihor II Tileagd, fiindca adversara de la baraj a avut in teren numai juniori, iar la pauza, tehnicianul zalauan a parasit stadionul din Dobresti. De altfel, bihorenii au si pierdut meciul cu scorul de 3 – 0, dupa ce la pauza tabela era neschimbata. In urma acestei infrangeri, FC Bihor II Tileagd a ramas cu 68 de puncte, fiind urmata in clasament de Crisul Alesd, care a acumulat 67 de puncte. Intrebat cati jucatori de la prima echipa va folosi la baraj, antrenorul bihorean, Mircea Fodor, a precizat: Vom folosi sapte sau opt jucatori, dintre care trei juniori A care s-au calificat la finala pe tara. De fapt, cam toti jucatorii care vor evolua la baraj vor fi tineri, fiindca la noi se pune baza numai pe tineret.

Lotul echipei FC Bihor II Tileagd pentru meciul de baraj:

Portari – Bonta si Mladin; Fundasi – Totoroata, Bara, Bulg, Tarca, Cobarzan si Pintea; Mijlocasi – Avram, Pocean, Szelesi, Iacob, Boca si Gombos; Atacanti – Lucaci, Ban si Varga. Antrenor: Mircea Fodor. Jucatorii boldati sunt de la FC Bihor. Lucaci, Ban si Pintea sunt cei trei juniori A care s-au calificat in finala pe tara.