A treia victorie consecutiva pentru simleuani

Magazin Salajean 17 octombrie 2006 0

A treia victorie consecutiva pentru simleuaniU Timisoara – Phoenix Simleu Silvaniei

2 – 3 (12, -23, 18, -22, 12)

Phoenix Simleu Silvaniei a obtinut la finalul saptamanii trecute cel de-al treilea succes consecutiv in Divizia A2 Vest la volei masculin, invingand in deplasare formatia Universitatea Timisoara, cu scorul de 3 – 2. A fost un meci extrem de disputat, cu oscilatii in evolutia ambelor echipe, insa simleuanii au stiut mai bine sa profite de greselile adversarilor, iar la final au obtinut ceea ce si-au propus: victoria. Dupa un prim set castigat fara probleme de simleuani cu scorul de 25 – 12, a urmat setul doi, pe care l-au castigat gazdele cu scorul de 25 – 23. Setul doi le-a apratinut din nou voleibalistilor de sub Magura, care s-au impus cu scorul de 25 – 18. Timisorenii au revenit din nou in setul patru, pe care l-au castigat cu scorul de 25 – 22, pentru ca setul decisiv, sa le revina iarasi simleuanilor (15 – 12). Divizia A2 Vest va face o pauza pentru o perioada de trei saptamani, pana in 11 noiembrie, dupa care Phoenix Simleu Silvaniei va intalni pe teren propriu formatia CSS Niro Guard Bucuresti.

Phoenix Simleu Silvaniei: Mascovici, Stoica, Pop, Silaghi, Ilies, Tarle si Holhos. Au mai evoluat: Abrudan si Tucaliuc.