A doua remiza pentru Crasna in decurs de o saptamana

Magazin Salajean 15 februarie 2007 0

Ocupanta primului loc in Seria Vest a Ligii a IV-a la fotbal, CS Favorit Crasna, a sustinut ieri dupa-masa un nou amical impotriva echipei Somesul Satu Mare, formatie ce evolueaza in liga a III-a. A fost cel de-al doilea meci de verificare pentru trupa lui Stancel, in decurs de o saptamana, dupa ce, sambata Favorit a terminat la egalitate (2 – 2) cu Florenta Model Odoreu. Cu acelasi scor s-a incheiat si partida de ieri, care a avut loc la Crasna. Favorit a deschis scorul in minutul 10 prin Csalanos, iar satmarenii au egalat in minutul 27. Tot Csalanos a fost cel care si-a adus din nou echipa in avantaj in minutul 39, iar oaspetii au restabilit egalitatea in minutul 68. Antrenorul principal al echipei Favorit, Vasile Stancel, a precizat la finalul meciului ca primul gol pe care l-au inscris gazdele a fost dintr-o greseala de portar, iar cel de-al doilea dintr-o greseala de marcaj. Terenul a fost destul de greu, din cauza ploilor din ultima vreme. Am incercat o serie de solutii cu jucatorii pe care nu i-am prea vazut in ultima vreme cum evolueaza. Mai trebuie sa lucram la partea fizica si la asezarea in teren. Trebuie sa facem o omogenizare in echipa, deoarece sunt jucatori care abia acum au venit la echipa si inca nu se cunosc prea bine, a spus Stancel. Favorit Crasna: Banto (Moldovan) – Crisan (Chezan), Cocorascu Mih, Pintea (Varga), Cozma (Mica), Toth (Capalnean), Costea (Ilies), Ispas (Spancioc), Csalanos (Szigarto).