A cincea infrangere consecutiva pentru Remat CSS Zalau

Magazin Salajean 27 noiembrie 2006 0

A cincea infrangere consecutiva pentru Remat CSS ZalauUnirea Dej – VM Remat CSS Zalau 3 – 1 (-17, 17, -20, – 18)

Formatia masculina de volei, VM Remat CSS Zalau a inalnit la finalul saptamanii trecute, in deplasare, Unirea Dej. A fost primul meci din returul campionatului. Din pacate, trupa antrenata de Mircea Spatacean nu a reusit sa se impuna in partida de la Dej, cedand cu scorul de 3 – 1. A fost primul meci in care, in formatia zalauana nu s-au regasit Mircea Abraham si Sergiu Ilies, care au fost exclusi din lot saptamana trecuta. Partida de la Dej a fost una disputata, cu rasturnari de scor, dar si cu multe greseli, mai ales in tabara zalauana. Kovacs si compania au inceput meciul in forta, conducand in primul set cu scorul de 4 – 1. Au urmat insa multe atacuri trimise in afara terenului si blocaje gresite, care le-au dat posibilitatea dejenilor sa intoarca rezultatul si sa se impuna cu scorul de 25 – 20. Setul doi a fost la discretia echipei antrenate de Spatacean, care a reusit un set foarte bun, iar la final s-a impus la o diferenta de opt puncte, 17 – 25. In setul trei s-a mers cap la cap pana la scorul de 8 – 8, dupa care dejenii s-au distantat incet, iar la final au castigat setul cu scorul de 25 – 20. Setul patru le-a revenit tot gazdelor, care s-au impus cu scorul de 25 – 18. Infrangerea de sambata, in fata echipei Unirea Dej a fost cea de-a cincea consecutiva, dupa patru esecuri in campionat si unul in Cupa Romaniei.

VM Remat CSS Zalau: Ghimes, Todoran, Macicasan (Sanduta), Kovacs (Verdes), Briscan, Onute si Calin-libero.