15 minute de cosmar

Magazin Salajean 17 noiembrie 2008 0

15 minute de cosmarFC Silvania a fost invinsa cu scorul de 3 – 0, in deplasare, la CFR II Cluj, toate cele trei goluri fiind incasate intr-un sfert de ora

CFR II Cluj – FC Silvania 3 – 0 (0 – 0)

Au marcat: Andrei Borostean (min. 56), Marin Pop (min. 68), Rares Hoca (min. 71)

Cartonase galbene: Ioan Dirjan (min. 5), Andrei Borostean (min. 57), Dumitru Bucur (min. 61), De Freitas Fernandes (min. 75), respectiv Cristian Schnellenperger (min. 35).

Arbitri: Stefan Erdei (Oradea) – centru; Calin Cheregi si Calin Putyer (ambii din Oradea) – asistenti. Rezerva: Marius Omut (Oradea). Observator FRF: Viorel Neacsu (Rimnicu Valcea).

CFR II Cluj: Vasile Curileac – Dumitru Bucur (min. 88, Daniel Cucuruzan), Vlad Hotico, Diara Viera, De Freitas Fernandes, Rares Hoca (min. 88, Alex Corpodean), Valer Ambrus, Andrei Borostean (min. 84, Mihai Felecaci), Ioan Dirjan, Vlad Bujor, Marin Pop (min. 78, Valer Sucala). Antrenor principal: George Ciorceri. Antrenor secund: Sorin Oncica.

FC Silvania: Ionut Coste – Dan Muresan, Ionut Cosma, Cosmin Iuhasz (min. 76, Marius Varga), Raul Crisan, Dumitru Muntean (min. 69, Ciprian Micas), Cristian Schnellenperger (min. 80, Silviu Crisan), George Petcut (min. 49, Ionut Danila), Schwarzkopf Istvan, Ciprian Brata, Florin Puti. Antrenor principal: Lucian Ciocan. Antrenor secund: Vasile Pasca.

Desi sperau la o victorie in partida sustinuta vineri, in deplasare, in fata echipei CFR II Cluj, simleuanii nu au obtinut nici macar un rezultat de egalitate. Dupa o prima repriza in care ambele formatii au avut posibilitatea de a deschide scorul, defensiva simleuana nu a mai fost la fel de sigura si in partea secunda, iar clujenii au marcat cele trei goluri care au adus victoria in decurs de numai 15 minute. Primul gol al gazdelor a venit in minutul 56, iar golurile doi si trei au fost inscrise intr-un interval de numai trei minute. La scorul de 1 – 0, simleuanii au avut sansa de a restabili egalitatea, insa Danila, a ratat ca un incepator, singur cu portarul Curileac. Este pacat ca am luat cu usurinta toate cele trei goluri. Sa primesti trei goluri in 15 minute mi se pare totusi prea mult. Imi pare rau ca nu am reusit sa obtinem un rezultat bun, fiindca puteam ramane in pluton. Sansele la ocuparea primului loc sunt aproape inexistente, insa raman in continuare sanse la ocuparea locului doi, care ne da posibilitatea sa mergem la meciul de baraj. Sper ca obtinem maximul de puncte din urmatoarele doua etape, desi vineri ne asteapta un meci greu cu Fagaras, a afirmat tehnicianul Lucian Ciocan. In urma acestei infrangeri, FC Silvania a coborat pe locul sase in clasament, urmand ca in etapa de la finalul acestei saptamani sa evolueze pe teren propriu, in fata echipei Inter Fagaras.

Filmul meciului: min.16: Borostean executa o lovitura libera de pe partea stanga, din marginea careului, dar Pop reia cu capul peste poarta din cinci metri; min.26: Ambrus trimite o centrare in careu de pe partea stanga, Dirjan preia de langa Raul Crisan, insa Coste iese foarte bine din poarta si reuseste sa-l blocheze pe atacantul clujean inainte ca acesta sa suteze spre poarta. Mingea ajunge la Bujor, in marginea careului, lateral stanga, care suteaza la poarta, insa balonul loveste transversala, dupa care iese in afara terenului de joc; min. 30: Muntean executa o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri, un fundas clujean deviaza gresit pana la Iuhasz, care suteaza din interiorul careului, insa Bucur respinge balonul in corner de langa bara; min. 44: Borostean trimite un sut puternic de la aproximativ 20 de metri, dar Coste respinge foarte bine de la radacina barei; min. 56: 1 – 0, De Freitas patrunde in careu pe partea dreapta, centreaza in fata portii, Borostean este nemarcat la sapte metri si trimite balonul cu capul in plasa; min. 59: Iuhasz executa lung in careu o lovitura libera de la 30 de metri lateral dreapta, dar Raul Crisan reia cu capul milimetric peste transversala din opt metri; min. 62: Puti trimite o pasa foarte buna peste apararea clujeana, mingea ajunge la Danila, care nu reuseste sa inscrie, desi in fata sa nu se afla decat portarul advers; min. 66: Pop scapa singur cu Coste, dar portarul simleuan iese foarte bine la intampinare si respinge balonul; min. 67: Dirjan patrunde in careu pe partea dreapta, ramane in fata doar cu portarul simleuan, dar Coste are din nou un reflex de zile mari si retine balonul; min. 68: 2 – 0, Pop primeste o pasa in careu, ramane singur cu Coste si trimte balonul in plasa pe langa goalkeeperul simleuan; min. 71: 3 – 0, Hoca primeste o minge la marginea careului si trimite un lob peste portarul simleuan, care iesise la intampinare; min. 85: Brata executa o lovitura libera din marginea careului lateral dreapta, un fundas clujean respinge gresit balonul, mingea il depaseste pe Curileac, dar este respinsa de pe linia portii de Ambrus. Mingea ajunge la Puti, care trece de un fundas advers, dupa care rateaza singur cu portarul clujean.